14. júl (Deň Bastily) SHOWROOM OPEN - 21. júl (Belgický národný deň) SHOWROOM OPEN - júl a august OTVORENÉ ako zvyčajne


Ron Donders

Volám sa Ron Donders, vedúci dielne v E&R Classics. Som prvý mechanik a majster technik a pracujem na veteránoch od svojich 16 rokov. Pohrávanie sa s klasickými autami bolo pre mňa vždy koníčkom a v neskoršom veku som si z toho urobil povolanie a zameral som sa na talianske klasické autá ako Fiat , Alfa Romeo a Lancia. V roku 2008 ma Ernest požiadal, aby som s ním založil E&R Classics a odvtedy som zodpovedný za workshop.

Prvé auto som si kúpil, keď som mal 17 rokov. Bola to Mazda 626, ktorú som si sám kompletne zrenovoval. Keď som bol dosť starý na to, aby som si urobil vodičák, toto auto bolo úplne v pohode a mohol som ísť na cesty. Páčilo sa mi to a bol som na svoju prácu veľmi hrdý. Prvé klasické auto, na ktorom som jazdil, bola Alfa Romeo Giulia 1300 TI, s ktorou som často chodieval cez víkendy a nakupoval s ňou.

Moje vysnívané auto je Mercedes-Benz 190 SL v striebornej metalíze s modrým koženým interiérom.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Rád by som pozdvihol Maxa Verstappena. Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že som roky veľkým fanúšikom Formuly 1 a to, že sa Max stal majstrom sveta, bolo samozrejme fantastické. Možno mu dám nejaké tipy, ak ho zdvihnem...

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Mám veľa zábavných spomienok na autá. Niekoľko, ktoré mi zostali, sú rôzne rekonštrukcie, ktoré som vykonal nezávisle. Od Porsche 356 po Austina Healeyho. Všetky dorazili po kúskoch a dali ich zreštaurovať. K dnešnému dňu som stále veľmi hrdý na tieto klasické opravy automobilov.

Milujem aj kontakt s našimi zákazníkmi. Stretnete toľko milých ľudí, ktorí zdieľajú rovnakú vášeň pre autá. Každý má svoje vlastné príbehy a to ma robí zo sveta oldtimerov tak zábavným.

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Rôznorodosť v mojej práci je to, čo ma robí z pracovného dňa tak zábavným. V jednej chvíli pomáham zákazníkom, ktorí majú technickú otázku, v druhej makám v dielni a riadim našich mechanikov a neskôr spolu s Ernestom robím plány do budúcnosti. Žiadny deň nie je rovnaký a to je to, čo ma robí z práce v E&R Classics tak zábavnou.