Nedeľa 2. apríla CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OTVORENÉ od 12:00 do 16:00 hod.

Najčastejšie otázky

Mám pokračovať v poistení môjho auta?
Áno, ste vlastníkom auta, až kým nebude predávaný. Preto ste povinný pokračovať v poistení.

Musím pokračovať vo svojom aute na pravidelný test motorových vozidiel?
Áno, ste vlastníkom auta, až kým nebude predávaný. Váš automobil musí preto spĺňať požiadavky pravidelného testu motorového vozidla. v opačnom prípade bude vaša autorská licencia pozastavená (predpisy sa líšia v závislosti od krajiny). 

Musím naďalej platiť cestné dane za auto?
Áno, ste vlastníkom auta, až kým nebude predávaný. Ak sa ešte musia platiť cestné dane (predpisy sa líšia v závislosti od krajiny a veku vozidla), musíte naďalej platiť; v opačnom prípade bude vaša autorská licencia pozastavená (predpisy sa líšia v závislosti od krajiny). 

Vedie ma niekto auto, keď je sprostredkované?
Počas príjazdu vášho auta vám jedna z našich špecializovaných mechanikov technicky skontroluje vaše vozidlo tým, že ho urobí na krátku jazdu.
Zákazníci môžu vozidlo vyzdvihnúť len za testovací pohon, aby si mohli potvrdiť nákup auta. Jeden z našich predajcov VŽDY jazdí spolu s potenciálnym kupujúcim. 

Aké bezpečné je moje auto, keď je zaparkované v E & R Classics?
Vaše auto stojí v našom showroome. Showroom je zabezpečený špičkovým výstražným systémom a sofistikovaným kamerovým systémom (zvnútra i zvonku). Pozemky okolo objektu sú zabezpečené zámkami a plotmi, ktoré sú vybavené elektrickým prúdom, aby sa zabránilo vniknutiu vlámačom. 

Kedy dostanem svoje peniaze?
Akonáhle je vaše auto predané, dohodneme s kupujúcim termín, kedy bude vozidlo doručené. Kupujúci je povinný zaplatiť za vozidlo pred doručením. Na úver neposkytujeme žiadne autá.
Ako predávajúci dostanete 16 dní po dodaní vozidla. Musíme toto obdobie uplatňovať vzhľadom na európske právo spotrebiteľa na vrátenie predaného tovaru. 

Ako si môžem byť istý, že dostanem svoje peniaze?
E & R Classics je jedným z najväčších predajcov Oldtimer v Európe. Naša spoločnosť predáva 500 oldtimerov každý rok a má 65 zamestnancov. V agentúrach na kontrolu úveru máme štatút Triple AAA; toto je najvyšší možný stav. Neváhajte a skontrolujte naše referencie. 

Musím tiež odovzdať svoje doklady o registrácii vozidla spoločnosti E & R Classics?
Nie, to nie je nutné; kópia postačuje. Len v prípade predaja automobilu musíme mať originálne dokumenty.
Mnoho zákazníkov považuje za užitočné okamžite predložiť originálne dokumenty. To je možné. Zaznamenávame to v zásielkovej zmluve a dokumenty idú do nášho protipožiarneho trezoru. 

Musí moje auto stáť na E & R Classics alebo si ho môžem nechať v garáži?
Reklamujeme a predávame iba autá, ktoré stoja v našom showroomu. Naši zákazníci často prichádzajú z ďalekých miest, a preto chceme mať k dispozícii všetky vozidlá na ich prehliadku. Okrem toho veľký počet návštevníkov, ktorí prichádzajú do nášho showroomu, zvyšuje šancu na predaj vášho auta, ak stojí v showroomu. 

Máte tiež osobné vozidlá, keď je moje auto umiestnené na zásielku?
Áno, predávame aj autá, ak je vaše auto umiestnené v zásielke. To zvyšuje šance na jeho predaj o 60%. Kupujeme auto zákazníka za účelom jeho predaja. Nákup je na náš účet a na naše riziko. 

Prijímate akékoľvek auto na zásielku?
Nie, pri každej ponuke skúmame, či vozidlo zapadá do našej zbierky alebo či sú ceny a kvalitné pomery dobré. Skontrolujeme aj technický stav vozidla.
Neváhajte nám ponúknuť vaše auto. Prostredníctvom počiatočného telefonického rozhovoru alebo e-mailu už môžeme posúdiť, či budeme môcť spolupracovať spoločne. 

Môžem použiť svoje auto, keď stojí na zásielke?
Nie, to neprichádza do úvahy. Naši zákazníci často prichádzajú z ďalekých miest, a preto chceme mať k dispozícii všetky vozidlá na nahliadnutie. Okrem toho veľký počet návštevníkov, ktorí navštívia náš showroom, zvyšuje šancu na predaj vášho automobilu, ak stojí v showroome. 

Ako dlho trvá zásielka?
Doba zásielky je 9 mesiacov. 

Čo sa stane, ak sa vozidlo nepredá počas obdobia sprostredkovania?
90% dodávkových automobilov sa predá do 9 mesiacov. Ak sa auto po 9 mesiacoch nepredá, konzultujeme s vami. Obe strany sú oprávnené ukončiť rámec spolupráce bez akýchkoľvek nákladov, ale môžeme tiež navrhnúť - po konzultácii s vami - pokračovať v ďalšom období. 

Sú nejaké náklady súvisiace s sprostredkovaním?
Nie, nemáte žiadne náklady spojené so sprostredkovaním. Žiadame vás, aby ste si auto priniesli až po jeho čistení a leštení. Ak to neurobíte, požiadame o náhradu za čistenie a leštenie. 

Čo robí spoločnosť E & R Classics na predaj môjho auta?
Na jeden automobil navrhujeme podrobný plán najlepšieho spôsobu predaja auta. Tento marketingový plán závisí od značky, modelu, kvality a cenovej triedy.
Investujeme veľa peňazí do reklamy a marketingu na veľtrhoch, v novinách, na internete a na našej prekrásnej výstavnej sieti, aby sme mohli predať vaše auto. Toto je všetko na naše náklady. 

Koľko vozidiel E & R Classics má v predaji?
V predaji máme v predaji prednášky 250 v priemere.

Môžem ponúknuť aj auto, ktoré je v zlom stave alebo vyžaduje technické práce?
Áno, je to možné. Každé auto hodnotíme na základe jeho vlastných zásluh. Reštaurátorské projekty alebo lacné autá rieši naša sesterská spoločnosť, Slnečné klasické autá.
Ak vaše vozidlo potrebuje menšiu technickú prácu, môžeme organizovať opravy pred alebo po predaji v našej dielni, kde používame špecializovanú mechaniku 22. 

Moje auto nemá holandské dokumenty, pretože pochádza zo zahraničia. Môžete takisto brožovať takéto auto?
Áno, to nie je problém, pretože predávame vozidlá po celom svete. Nezáleží na tom, z ktorej krajiny vaše auto pochádza, pokiaľ sú doklady o aute platné a vy ste zákonným vlastníkom vozidla. 

Ako spoločnosť, môžem vás tiež požiadať o sprostredkovanie predaja automobilov?
Áno určite. Máme stále viac a viac firiem, ktoré nás používajú ako makléri na predaj áut. Uveďte, či je vozidlo bez DPH (DPH nemožno uplatniť od daňového úradu) alebo vozidlo s DPH (DPH je možné vyrovnať cez ziskové rozpätie).

Kupuje spoločnosť E & R Classics aj autá?
Áno, kupujeme približne 80% vozidiel. Mohlo by sa stať, že ak nám ponúknete vaše auto na sprostredkovanie, môžeme navrhnúť kúpiť ho sami. 

Buď opatrný s mojím autom?
Takmer všetci zamestnanci spoločnosti E & R Classics milujú oldtimery a podieľajú sa na autách, ktoré predávame. Je zrejmé, že sme opatrní s vašim a našim majetkom. V nepravdepodobnom prípade, že sa niečo pokazí vinou niektorého z našich zamestnancov, potom naša poistná zmluva pokrýva všetko.