NL EN US DE FR PL CZ ES SE HU RO SK

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Máj 30 (Ascension Day) SHOWROOM ZATVORENÉ - Nedeľa Jún 2 EXTRA OPEN (12: 00-16: 00)

Najčastejšie otázky

Mám pokračovať v poistení môjho auta?
Áno, ste vlastníkom auta, až kým nebude predávaný. Preto ste povinný pokračovať v poistení.

Musím pokračovať vo svojom aute na pravidelný test motorových vozidiel?
Áno, ste vlastníkom auta, až kým nebude predávaný. Váš automobil musí preto spĺňať požiadavky pravidelného testu motorového vozidla. v opačnom prípade bude vaša autorská licencia pozastavená (predpisy sa líšia v závislosti od krajiny).

Musím naďalej platiť cestné dane za auto?
Áno, ste vlastníkom auta, až kým nebude predávaný. Ak sa ešte musia platiť cestné dane (predpisy sa líšia v závislosti od krajiny a veku vozidla), musíte naďalej platiť; v opačnom prípade bude vaša autorská licencia pozastavená (predpisy sa líšia v závislosti od krajiny).

Vedie ma niekto auto, keď je sprostredkované?
Počas príjazdu vášho auta vám jedna z našich špecializovaných mechanikov technicky skontroluje vaše vozidlo tým, že ho urobí na krátku jazdu.
Zákazníci môžu vozidlo vyzdvihnúť len za testovací pohon, aby si mohli potvrdiť nákup auta. Jeden z našich predajcov VŽDY jazdí spolu s potenciálnym kupujúcim.

Ako bezpečné je moje auto, keď je zaparkované na E & R Classics?
Vaše auto stojí vo vnútri nášho showroomu. Výstavný priestor je zabezpečený špičkovým poplachovým systémom a sofistikovaným kamerovým systémom (vnútri aj vonku) a pozemky okolo areálu sú zaistené zámkami a ploty, ktoré sú vybavené elektrickým prúdom na zabránenie vstupu zlodejov.

Kedy dostanem svoje peniaze?
Akonáhle je vaše auto predané, dohodneme s kupujúcim termín, kedy bude vozidlo doručené. Kupujúci je povinný zaplatiť za vozidlo pred doručením. Na úver neposkytujeme žiadne autá.
Ako predávajúci dostanete 16 dní po dodaní vozidla. Musíme toto obdobie uplatňovať vzhľadom na európske právo spotrebiteľa na vrátenie predaného tovaru.

Ako si môžem byť istý, že dostanem svoje peniaze?
E & R Classics je jedným z najväčších predajcov Oldtimer v Európe. Naša spoločnosť predáva 500 oldtimers každý rok a má zamestnancov 65. V agentúrach pre kontrolu úverov máme triple status AAA; je to najvyšší možný stav. Neváhajte a overte naše referencie (odkaz na tieto odkazy).

Musím tiež odovzdať moje registračné doklady E & R Classics?
Nie, to nie je nutné; kópia postačuje. Len v prípade predaja automobilu musíme mať originálne dokumenty.
Mnoho zákazníkov považuje za vhodné predložiť originálne dokumenty ihneď. To je možné. Zaznamenávame to v zásielkovej zmluve (vytvoríme odkaz na túto skutočnosť) a dokumenty sa dostanú do nášho protipožiarneho trezoru.

Musí moje auto stáť na E & R Classics alebo môžem ho udržať v mojej garáži?
Reklamujeme a predávame iba autá, ktoré stoja v našom showroomu. Naši zákazníci často prichádzajú z ďalekých miest, a preto chceme mať k dispozícii všetky vozidlá na ich prehliadku. Okrem toho veľký počet návštevníkov, ktorí prichádzajú do nášho showroomu, zvyšuje šancu na predaj vášho auta, ak stojí v showroomu.

Máte tiež osobné vozidlá, keď je moje auto umiestnené na zásielku?
Áno, v prípade, že sa vaše vozidlo nachádza na zásielke, taktiež ponúkame aj osobné vozidlá. To zvyšuje šance na predaj s 60%. Kúpime si zákazníkovho auto s cieľom predať váš automobil. Nákup je na našom účte a na naše riziko.

Prijímate akékoľvek auto na zásielku?
Nie, pri každej ponuke skúmame, či vozidlo zapadá do našej zbierky alebo či sú ceny a kvalitné pomery dobré. Skontrolujeme aj technický stav vozidla.
Neváhajte nám ponúknuť vaše auto. Prostredníctvom počiatočného telefonického rozhovoru alebo e-mailu už môžeme posúdiť, či budeme môcť spolupracovať spoločne.

Môžem použiť svoje auto, keď stojí na zásielke?
Nie, to je mimo otázky. Naši zákazníci často prichádzajú z ďalekých miest, a preto chceme mať k dispozícii všetky vozidlá na ich prehliadku. Okrem toho veľký počet návštevníkov, ktorí prichádzajú do nášho showroomu, zvyšuje šancu na predaj vášho auta, ak je v showroomu.

Ako dlho trvá zásielka?
Doba zásielky je 6 mesiacov.

Čo sa stane, ak sa vozidlo nepredá počas obdobia sprostredkovania?
90% van de autos sa predávajú v mesiacoch 6. Ak sa vozidlo nepredá po mesiacoch 6, konzultujeme s vami. Obidve strany majú nárok na ukončenie rámca spolupráce bez akýchkoľvek nákladov, ale aj po konzultácii s vami by sme mohli navrhnúť pokračovanie na ďalšie obdobie.

Sú nejaké náklady súvisiace s sprostredkovaním?
Nie, nemáte žiadne náklady súvisiace s sprostredkovaním. Požadujeme iba to, aby ste si vozidlo po vyčistení a leštení dobre priviezli. Ak tak neurobíte, budeme žiadať náhradu za to, aby sme ju vyčistili a vyleštili.

Čo robia E & R Classics, aby predávali moje auto?
Na jeden automobil navrhujeme podrobný plán najlepšieho spôsobu predaja auta. Tento marketingový plán závisí od značky, modelu, kvality a cenovej triedy.
Investujeme veľa peňazí do reklamy a marketingu na veľtrhoch, v novinách, na internete a na našej prekrásnej výstavnej sieti, aby sme mohli predať vaše auto. Toto je všetko na naše náklady.

Koľko vozidiel ponúka E & R Classics na predaj?
V predaji máme v predaji prednášky 250 v priemere.

Môžem tiež ponúknuť auto, ktoré je v zlom stave alebo potrebuje technickú prácu?
Áno, to je možné. Každé vozidlo posudzujeme na základe vlastných zásluh. Projekty reštaurovania alebo lacné autá spracováva naša sesterská spoločnosť, Slnečné klasické autá.
Ak vaše vozidlo potrebuje menšiu technickú prácu, môžeme organizovať opravy pred alebo po predaji v našej dielni, kde používame špecializovanú mechaniku 22.

Moje auto nemá holandské dokumenty, pretože pochádza zo zahraničia. Môžete takisto brožovať takéto auto?
Áno, to nie je problém, pretože predávame vozidlá po celom svete. Nezáleží na tom, z akej krajiny prichádza vaše auto, pokiaľ sú vaše autogramy platné a vy ste legálnym majiteľom vozidla.

Ako spoločnosť, môžem vás tiež požiadať o sprostredkovanie predaja automobilov?
Áno určite. Máme stále viac a viac firiem, ktoré nás používajú ako makléri na predaj áut. Uveďte, či je vozidlo bez DPH (DPH nemožno uplatniť od daňového úradu) alebo vozidlo s DPH (DPH je možné vyrovnať cez ziskové rozpätie).

Kupujú E & R Classics aj autá?
Áno, kupujeme približne 80% vozidiel. Mohlo by sa stať, že ak nám ponúknete vaše auto na sprostredkovanie, môžeme navrhnúť kúpiť ho sami.

Buď opatrný s mojím autom?
Takmer všetci zamestnanci spoločnosti E & R Classics sú milenci starších vozidiel a sú zapojení do automobilov, ktoré predávame. Je zrejmé, že sme opatrní s vaším a našim majetkom. V nepravdepodobnom prípade, že sa niečo pokazí z dôvodu zavinenia jedného z našich zamestnancov, potom sa naša poistka vzťahuje na všetko.