Nedeľa august 1 EXTRA OPEN (12: 00-16: 00) - júl a august OPEN ako obvykle
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Alfa Romeo Spider

Prvá generácia Alfa Romeo Spider bola vyrobená v rokoch 1966 až 1993. V roku 1966 bol predstavený prvý pavúk. Bola zorganizovaná súťaž na zápis s cieľom nájsť meno automobilu. Prijali sa tisíce hlasovacích lístkov. Nakoniec prišiel muž z Talianska s víťazným hlasovaním, ktoré obsahovalo meno „Duetto“. Kvôli problémom s ochrannými známkami však Alfa Romeo nemohla pomenovať auto „Duetto“. Preto bolo toto auto pomenované 1600 Spider. Auto bolo navrhnuté spoločnosťou Pininfarina. Podvozok modelu 1600 Spider bol založený na podvozku modelu Giulia 105. Dvojmiestny motor mal štvorvalcový motor s objemom 1600 ccm.

Alfa Romeo Classic Cars na predaj

V januári 1968 bol Spider Veloce 1750 predstavený ako nástupca Spider 1600. Najvyššia rýchlosť je 190 km / h (118 mph). Po chvíli bol predstavený Spider 1300 Junior. Najvyššia rýchlosť tohto vozidla je 170 km / h (106 mph). Spider 1300 Junior fungoval ako lacný Spider. Automobil sa líšil vo výtlaku a výkone motora a postrádal niektoré vlastnosti, ktoré zahŕňajú drahšie autá. Drevený volant s tromi lúčmi bol napríklad nahradený plastovým ráfikom s dvoma lúčmi. V roku 1970 došlo k významným zmenám na exteriéri vozidla. Chvost vozidla bol prepracovaný, čo viedlo k zväčšeniu batožinového priestoru. Urobili sa ďalšie menšie zmeny, ako napríklad mriežka, ktorá sa mierne líšila od predchodcu a nové kľučky dverí. Spider Veloce dostal novú pohonnú jednotku, ktorá zmenila názov pavúka 1750 v 2000 Spider Veloce.

Nákup Alfa Romeo Spider?

V roku 1983 Spider vylepšil niektoré zmeny, medzi ktoré patrili napríklad čierne gumené predné a zadné nárazníky a predný nárazník s mriežkou. O tri roky neskôr bol predstavený Quadrifoglio Verde (ďatelina zelená). QV bol ponúkaný v troch farbách: červená, strieborná a čierna. Interiér vozidla bol trochu vylepšený. Automobil dostal napríklad novú stredovú konzolu a spodné palubné panely. V priebehu rokov sa vyskytli menšie zmeny. V roku 1990 bola uvedená na trh posledná séria Spider s niekoľkými funkciami, ako je elektrický chladiaci ventilátor a zadné zadné svetlá s plnou šírkou.

Alfa Romeo Spider

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Alfa Romeo!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu automobilu Alfa Romeo Spider v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváracie a interiérové ​​postupy pre vaše vozidlo Alfa Romeo Spider
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná obnova vášho vozidla Alfa Romeo Spider
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny