Nakupujte bezpečne online | Doručenie až k vašim dverám | Možnosť výmeny
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Mercedes-Benz 230 SL

Výroba Mercedes-Benz 230SL sa začala v júni 1963 a skončila 5. januára 1967. Podvozok bol založený na platforme sedanu W111, so zníženým rázvorom, dvojitým lichobežníkovým zavesením vpredu a nezávislou jednokĺbovou, nízko otočnou zadnou nápravou náprava. Dvojokruhový brzdový systém mal predné kotúčové brzdy a zadné bubnové brzdy s posilňovačom. Mercedes-Benz 230SL bol ponúkaný so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou alebo voliteľnou kvapalinovo spriahnutou štvorstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá bola populárna najmä v USA. Od mája 1966 bola ako doplnková výbava k dispozícii päťstupňová manuálna prevodovka ZF S5-20, populárna najmä v Taliansku.

Krútiaci moment 2308 cm180 bol založený na úctyhodnom M6 inline-4 ​​od Mercedes-Benz so 2,197 hlavnými ložiskami a mechanickým viacotvorovým vstrekovaním paliva Bosch. Mercedes-Benz urobil množstvo zmien na zvýšenie výkonu, vrátane zväčšeného zdvihového objemu 6 2 cmXNUMX s úplne novou hlavou valcov s vyšším kompresným pomerom, väčšími ventilmi a prepracovaným vačkovým hriadeľom. Bolo vybavené vstrekovacím čerpadlom so XNUMX piestami namiesto XNUMX, čo umožnilo umiestniť trysky do hlavy valcov.

Hlavný inžinier Mercedes-Benz Rudolf Uhlenhaut predviedol schopnosti Mercedes-Benz 230SL na 3-štvrte míľových pretekoch na okruhu Annemasse Vetraz-Monthoux v roku 1963.

Kúpte si Mercedes-Benz 230 SL classic v E&R Classics

Prioritou číslo jedna je nájsť Mercedes-Benz, ktorý je pre vás ten pravý. Hľadanie vášho vysnívaného auta často začína online. Spoločnosť ERClassics urobila všetko, čo bolo v jej silách, aby vám poskytla predstavu o autách, takže každé auto na našej vlastnej stránke je vybavené fotoreportážou, 360-stupňovými obrázkami, videom a základnými informáciami o aute. Prezreli by ste si auto radšej fyzicky? Potom môžete navštíviť náš showroom vo Waalwijku v Holandsku. Otváracie hodiny nájdete na našej webovej stránke.

Kúpte si klasický Mercedes-Benz 230 SL

Vysoko kvalitné klasické autá Mercedes-Benz 230 SL na E&R Classics

Všetky nami ponúkané klasické autá, vrátane Mercedes-Benz 230 SL, sú porovnané so zoznamom so 125 bodmi. Toto posúdenie vykonáva jeden z našich vlastných technikov. Dodávka klasických áut, ktoré sú v perfektnom stave, je pre ERClassics veľmi dôležitá. Nami ponúkané klasické autá sú preto vysoko kvalitné. Ak by ste chceli viac informácií o údržbe klasického auta alebo vás zaujíma, čo robia mechanici v klasických autodielňach, kliknite tu.

Vymeňte alebo predajte svoje klasické auto Mercedes-Benz 230 SL

V ER Classics si samozrejme môžete kúpiť Mercedes-Benz 230 SL, ale ponúkame aj možnosť predať vaše súčasné klasické auto alebo ho vymeniť. Ak máte záujem o viac informácií o predaji alebo obchodovaní s vaším klasickým automobilom, kontaktujte nás jeden z našich odborníkov na klasické autá. Samozrejme môžete navštíviť aj náš showroom a prediskutovať možnosti.

Predám alebo vymením Mercedes-Benz 230 SL?

Údržba na klasickom aute

Samozrejme každé auto potrebuje údržbu a občas sa môže stať, že treba niečo opraviť. Nie je tomu inak ani pri klasickom aute. Pretože radi udržiavate svoje klasické auto v špičkovom stave, dôležitá je dobrá garáž. Údržbu vám môže poskytnúť ktorákoľvek garáž, ale niekedy potrebujete len trochu špecializácie navyše, potom sa môžete rozhodnúť, že svoje klasické auto vezmete do dielne klasických automobilov, kde sa zamerajú na 1 značku alebo typ klasického auta. Mechanici často pracujú s rovnakými klasickými automobilmi, a preto sa špecializujú na údržbu alebo opravy týchto špecifických klasických automobilov.

 ER Classics má pre vás ten pravý klasický Mercedes-Benz 230 SL!

Kliknite tu pre naše zásoby

Aké sú výhody nákupu Mercedes-Benz 230 SL classic od ER Classics?

- Veľký sortiment klasických Mercedes-Benz na predaj
- Všetky klasické autá boli dôkladne skontrolované našou vlastnou dielňou
- Vlastná dielňa s 20 mechanikmi
- Registrácia a kontroly
- Celosvetová doprava k dverám
- Vysoká kvalita a servis
- Opcie na výmenu
- Zákazníci nás hodnotia 8.9 

Európsky online predajca klasických áut číslo 1

Ak hľadáte krásny nový Mercedes-Benz 230 SL, pomôže vám jeden z našich vlastných odborníkov na klasické autá. ERclassics sa špecializuje na nákup a predaj klasických automobilov od roku 2008 a právom sa môže nazývať európskym online predajcom klasických automobilov číslo 1.