✔ Nakupujte bezpečne online ✔ Celosvetové doručenie až k vašim dverám ✔ Možné prihlásenie
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Mercedes-Benz 230 SL

Výroba modelu Mercedes-Benz 230SL začala v júni 1963 a skončila na 5 January 1967. Podvozok bol postavený na platforme W111 sedan s redukovaným rázvorom kolies, recirkulačným guľovým riadením, predným zavesením s dvojitými ramenami a nezávislou jednokĺbovou, nízko otočnou zadnou nápravou s priečnou pružinou. Dvojokruhový brzdový systém mal predné kotúčové brzdy a zadné bubnové brzdy s posilňovačom. Mercedes-Benz 230SL bol ponúkaný so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou, alebo voliteľnou, veľmi citlivou štvorstupňovou automatickou prevodovkou s tekutým spojením, ktorá bola obľúbená najmä v USA. Od mája 1966 bola k dispozícii päťstupňová manuálna prevodovka ZF S5-20 ako prídavná možnosť, ktorá bola obzvlášť obľúbená v Taliansku.

Mercedes-Benz Classic Cars na predaj

Krútiaci moment 2.308cc vychádzal z úctyhodného modelu M180 inline-6 značky Mercedes-Benz s hlavnými ložiskami 4 a mechanickým vstrekovaním paliva Bosch. Mercedes-Benz vykonal niekoľko úprav na zvýšenie výkonu, vrátane zvýšenia výtlaku z 2.197cc, a použitie úplne novej hlavy valca s vyšším kompresným pomerom, zväčšenými ventilmi a upraveným vačkovým hriadeľom. Bolo namontované vstrekovacie čerpadlo paliva s piestmi 6 namiesto 2, ktoré umožnilo umiestnenie dýz do hlavy valca a "natáčanie" paliva cez sacie potrubie a otvorilo ventily priamo do spaľovacích komôr.

Nákup Mercedes-Benz 230SL?

Hlavný inžinier spoločnosti Mercedes-Benz Rudolf Uhlenhaut predviedol v roku 230 schopnosti Mercedes-Benz 3SL na tesnej trati dlhej 1963 míle od Annemasse Vétraz-Monthoux.

Mercedes-Benz 230SL

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Mercedes-Benz!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu vozidla Mercedes-Benz 230SL v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše auto Mercedes-Benz 230SL
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla Mercedes-Benz 230SL
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny