Nedeľa 5. decembra EXTRA OTVORENÉ od 12:00 do 16:00
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Mercedes-Benz SL

Trieda Mercedes-Benz SL sa vyrába od roku 1954. Americký dovozca, Max Hoffman, prišiel s pôvodnou myšlienkou na automobil, ktorý mal vytvoriť tónovaný automobil Gran Prix. Prvý model triedy SL bol 300 SL. 300 SL bola známa svojimi prepadavými dverami. V rámci triedy SL sa vyrobilo viac variantov vozidla. Skratku SL nikdy nevysvetlil Mercedes. Predpokladalo sa, že listy znamenali Sport Leicht. Od roku 2017 sa však predpokladá, že skratka je skratka pre nemecké slová „Super Leicht“, anglicky super light. Auto má šesť generácií.

Mercedes-Benz Classic Cars na predaj

V roku 1954 sa prvá generácia triedy SL stala skutočnosťou s kupé, ktoré obsahovalo čajové dvere. O tri roky neskôr fungoval roadster 300 SL ako sukcesia kupé. Po objavení štvorvalca 190 SL v roku 1955 sa výroba triedy SL začala zvyšovať. Výroba 190 SL a 300 SL sa skončila v roku 1963. Krátko nato prišla 230 SL. Auto, ktoré obsahovalo nízky pás a veľké zakrivené skleníkové okná, malo tiež šesťvalcový motor. Konštrukciu automobilu navrhol Paul Bracq. Po niekoľkých rokoch výroby bol motor Mercedesu väčší. To viedlo k zmene názvu na 250 SL. Iba za rok dostal automobil ďalšie zvýšenie výtlaku, ktoré malo za následok zmenu mena na 280 SL. Po 250 SL sa vykonali zmeny v interiéri vozidla, ako napríklad čalúnenie palubnej dosky a volant. V tretej generácii, ktorá bola od roku 1971 do roku 1989, bolo vozidlo vynaložené s niekoľkými výhodami. Súčasťou automobilu boli napríklad moderné 4 potové brzdy a väčšie disky. Exteriér vozidla bol navyše skonštruovaný s náterovým systémom, ktorý bol navrhnutý tak, aby poskytoval väčšiu ochranu pred hrdzou. Aj keď existoval špeciálny systém na zabránenie hrdze, autá stále zápasili s určitým množstvom hrdze.

Kúpite si Mercedes-Benz SL SL?

Od roku 1989 do roku 2002 sa opäť objavili viaceré variácie. 500 SL získala veľkú pozornosť vďaka elektrickým oknám, zrkadlám, sedadlám a streche. Pozoruhodnou vecou štvrtej generácie bola skutočnosť, že model R129 bol prvý, kto mal v prípade prevrátenia automatické nasadenie rolovacej lišty. Ak by to vodič uprednostňoval, bolo by tiež možné ručné spustenie alebo zdvihnutie rolovacej lišty. V každom prípade bol zaistený čistý vzhľad vozidla. V roku 1994 sa urobili malé zmeny v exteriéri, napríklad zadné svetlá. V Európe bolo 300 SL nahradené SL 280 a SL 320. SL 500 zostal, rovnako ako iné modely, ako SL 600. V triede SL boli niektoré modely upravené firmou AMG. Tieto autá sú však obmedzené a zriedkavé. Piata generácia, R230, obsahovala niektoré nové funkcie, ako je zatiahnuteľná tvrdá strecha a ABC (aktívna kontrola nad telom). Po roku 2004 novšie modely obsahovali 7-stupňový prevod, ktorý bol nástupcom 5-stupňového prenosu. V rokoch 2008 až 2011 dostala R230 facelift s upraveným motorom a novou prednou časťou. Auto tiež predstavovalo nový svetlomet a nový systém riadenia citlivý na rýchlosť. Šiesta generácia zahŕňala R231. Auto bolo takmer úplne vyrobené z hliníka, čo viedlo k tomu, že jeho hmotnosť bola menšia ako jeho predchodca. Ďalej má automobil napríklad adaptívny systém stierania / ostrekovania čelného skla a systém FrontBass. Nový model je na rozdiel od svojho predchodcu dlhší a širší. V roku 2016 bolo vozidlo vybavené faceliftom. Vo svojom exteriéri má vozidlo upravenú prednú časť, úpravu prednej masky a väčšie nefunkčné bočné prieduchy.

Mercedes-Benz SL

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Mercedes-Benz!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu automobilu Mercedes-Benz SL v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváracie a interiérové ​​postupy pre vaše vozidlo Mercedes-Benz SL
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná obnova vášho vozidla Mercedes-Benz SL
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny