Nedeľa 2. apríla CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OTVORENÉ od 12:00 do 16:00 hod.
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Mercedes Benz SL

Mercedes-Benz triedy SL sa vyrába od roku 1954. Americký importér Max Hoffman prišiel s myšlienkou vyvinúť auto s príklonom k ​​pretekárskemu autu. Prvý vyrobený model bol 300 SL. Model 300 SL bol charakteristický svojimi krídlovými dverami. V rámci triedy SL bolo vyrobených niekoľko modelov. Skratku SL Mercedes nikdy nevysvetlil. Často sa predpokladalo, že písmená znamenajú „Sport Leicht“. V roku 2017 však bolo oznámené, že skratka znamená nemecké slová „Super Leicht“ alebo Super Light. Auto má šesť generácií.

V roku 1954 sa prvá generácia triedy SL stala realitou s výrobou 300 SL. O tri roky neskôr prišiel roadster 300 SL ako nástupca kupé. Po objavení sa štvorvalca 190 SL v roku 1955 sa produkcia triedy SL zvýšila. Výroba SL a 300 SL sa skončila v roku 1963. O niečo neskôr prišla 230 SL so šesťvalcovým motorom. Auto navrhol Paul Bracq. Po niekoľkých rokoch sa zdvihový objem vozidla zväčšil, čo malo za následok zmenu názvu modelu na 250 SL. Po roku dostal motor auta opäť zväčšený zdvihový objem. Auto dostalo názov 280 SL. Po 250 SL došlo aj k zmenám v interiéri auta, napríklad na obložení palubnej dosky a volantu. V tretej generácii, v rokoch 1971 až 1989, bolo auto obohatené o niekoľko výhod. Auto dostalo napríklad moderné brzdové strmene a väčšie brzdové kotúče. Exteriér auta bol navyše ošetrený špeciálnym lakovacím systémom určeným na ochranu auta pred hrdzou. Napriek systému auto stále bojovalo s istou dávkou hrdze.

Od roku 1989 do roku 2002 pribudli ďalšie nové modely. 500 SL si získalo veľkú pozornosť kvôli elektrickým oknám, zrkadlám, sedadlám a streche. Pozoruhodným na štvrtej generácii je fakt, že model R129 bol prvým autom s automatickou tyčou proti prevráteniu pri prevrátení auta. Ochranný oblúk môže vodič posúvať aj manuálne. V roku 1994 boli vykonané menšie zmeny na exteriéri auta, ako napríklad zadné svetlo. V Európe bol 300 SL nahradený SL 280 a SL 320. SL 500 zostal s inými modelmi ako SL 600. Existovalo aj množstvo modelov vyrobených v spolupráci s AMG, ale tieto autá sú vzácne a obmedzené v r. dostupnosť. Piata generácia, R230, dostala nové funkcie, ako je výsuvná pevná strecha a systém ABC. Po roku 2004 dostali nové modely 7-stupňovú prevodovku na rozdiel od starších modelov, ktoré mali 5-stupňovú prevodovku. V rokoch 2008 až 2011 sa R230 dočkala faceliftu s vylepšeným motorom a novou prednou časťou. Auto dostalo aj nové svetlomety a systém riadenia citlivý na rýchlosť. Šiesta generácia splodila R231. Zvláštnosťou tohto Mercedesu je, že auto je takmer celé vyrobené z hliníka, čo znamená, že auto je ľahšie. Okrem toho má auto adaptívny stierací systém a nový zvukový systém. Oproti predchodcovi je nový model dlhší a širší. V roku 2016 dostalo auto facelift, ktorý zmenil vzhľad auta. Auto dostalo okrem iného vylepšenú prednú časť a nefunkčné bočné vetracie otvory.

Kúpte si Mercedes-Benz SL classic v E&R Classics

Prioritou číslo jedna je nájsť Mercedes-Benz, ktorý je pre vás ten pravý. Hľadanie vášho vysnívaného auta často začína online. Spoločnosť ERClassics urobila všetko, čo bolo v jej silách, aby vám poskytla predstavu o autách, takže každé auto na našej vlastnej stránke je vybavené fotoreportážou, 360-stupňovými obrázkami, videom a základnými informáciami o aute. Prezreli by ste si auto radšej fyzicky? Potom môžete navštíviť náš showroom vo Waalwijku v Holandsku. Otváracie hodiny nájdete na našej webovej stránke.

Kúpte si klasický Mercedes-Benz SL

Vysoko kvalitné klasické autá Mercedes-Benz SL na E&R Classics

Všetky nami ponúkané klasické autá, vrátane Mercedes-Benz SL, sú porovnané so zoznamom so 125 bodmi. Toto posúdenie vykonáva jeden z našich vlastných technikov. Dodávka klasických áut, ktoré sú v perfektnom stave, je pre ERClassics veľmi dôležitá. Nami ponúkané klasické autá sú preto vysoko kvalitné. Ak by ste chceli viac informácií o údržbe klasického auta alebo vás zaujíma, čo robia mechanici v klasických autodielňach, kliknite tu.

Vymeňte alebo predajte svoje klasické auto Mercedes-Benz SL

V ER Classics si samozrejme môžete kúpiť Mercedes-Benz SL, ale ponúkame aj možnosť predať vaše súčasné klasické auto alebo ho vymeniť. Ak by ste chceli viac informácií o predaji alebo obchodovaní s vaším klasickým autom, kontaktujte nás našich odborníkov na klasické autá. Samozrejme môžete navštíviť aj náš showroom a prediskutovať možnosti.

Predám alebo vymením Mercedes-Benz SL?

Údržba na klasickom aute

Samozrejme každé auto potrebuje údržbu a občas sa môže stať, že treba niečo opraviť. Nie je tomu inak ani pri klasickom aute. Pretože radi udržiavate svoje klasické auto v špičkovom stave, dôležitá je dobrá garáž. Údržbu vám môže poskytnúť ktorákoľvek garáž, ale niekedy potrebujete len trochu špecializácie navyše, potom sa môžete rozhodnúť, že svoje klasické auto vezmete do dielne klasických automobilov, kde sa zamerajú na 1 značku alebo typ klasického auta. Mechanici často pracujú s rovnakými klasickými automobilmi, a preto sa špecializujú na údržbu alebo opravy týchto špecifických klasických automobilov.

ER Classics má pre vás tú pravú klasiku Mercedes-Benz SL!

Kliknite tu pre naše zásoby

Aké sú výhody nákupu Mercedes-Benz SL classic od ER Classics?

- Veľký sortiment klasických Mercedes-Benz na predaj
- Všetky klasické autá boli dôkladne skontrolované našou vlastnou dielňou
- Vlastná dielňa s 20 mechanikmi
- Registrácia a kontroly
- Celosvetová doprava k dverám
- Vysoká kvalita a servis
- Opcie na výmenu
- Zákazníci nás hodnotia 8.9 

Európsky online predajca klasických áut číslo 1

Ak hľadáte krásny nový Mercedes-Benz SL, pomôže vám jeden z našich vlastných odborníkov na klasické autá. ERclassics sa špecializuje na nákup a predaj klasických automobilov od roku 2008 a právom sa môže nazývať európskym online predajcom klasických automobilov číslo 1.