Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Náš showroom je otvorený | Zatvorené v deň Nanebovstúpenia 13. mája
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Aston Martin V8

Aston Martin V8 je automobil vyrábaný spoločnosťou Aston Martin vo Veľkej Británii v rokoch 1969 až 1989. Rovnako ako všetky tradičné automobily Aston Martin bol vyrobený úplne ručne. Zákazníci spoločnosti Aston Martin už roky žiadajú auto s ôsmimi valcami, preto Aston Martin skonštruoval väčšie auto. Motor ešte nebol pripravený, takže v roku 1967 DBS vyšiel s motorom Vantage s priamym šesťvalcom DB6. O dva roky neskôr bola V8 pripravená a vyšiel DBS V8. Po ukončení priameho šesťvalca Vantage v roku 1973 sa DBS V8, jednoducho nazývaný Aston Martin V8, stal na takmer 20 rokov hlavným automobilom spoločnosti.

Aston Martin Classic Cars na predaj

Aston Martin V8 Vantage je od svojho uvedenia v roku 1977 chválený za najvyššiu rýchlosť 270 km / h. Motor bol zdieľaný s Lagondou, ale používal lepšie vačkové hriadele, zvýšený kompresný pomer, väčšie sacie ventily a väčšie karburátory namontované na nových rozdeľovačoch. Výkon bol úžasný so zrýchlením 0-97 km / h za 5.3 sekundy, čo bolo o desatinu sekundy rýchlejšie ako Ferrari Daytona. Prvá séria bola vybavená štyrmi karburátormi Weber 48IDF2 / 100, zaslepeným otvorom kapoty a samostatným zadným spojlerom. Verzia Oscar India bola predstavená na jeseň 1978. Predchádzajúcu orechovú palubnú dosku nahradila čierna palubná doska potiahnutá kožou. Drevená palubná doska sa v 1989. rokoch vrátila na Vantage a dodala luxusný vzhľad. Mierne zvýšenie kapacity získala aj verzia Oscar India. Táto linka sa vyrábala do roku 8. Názov Vantage sa už používal pre množstvo automobilov Aston Martin, ale išlo o samostatný model. Aj keď vychádza z modelu Aston Martin V1986, vďaka mnohým zmenám v detailoch sa vytvoril jedinečný zážitok z jazdy. Jednou z najvýraznejších vlastností bola sploštená kapota. Aj keď modely Vantage neboli dovezené do USA, sú vo väčšine štátov vhodné na zahrnutie podľa pravidiel „Show and Display“ DOT. V rokoch 1989 až 1987 bola vyrobená kabrioletová verzia Vantage Volante. Šesť mechanicky porovnateľných automobilov bolo predtým vyrobených na špeciálnu objednávku, do tej doby však neboli pravidelne dostupné. Sériová verzia mala ešte hlbší predný spojler ako Vantage, ešte väčšie podbehy kolies a predĺžené bočné prahy. V roku 26 dostal princ Charles z Walesu vozidlo Vantage Volante, na jeho žiadosť však nemal širšie podbehy kolies, čelnú vzduchovú priehradku a bočné obruby sériového vozidla. Tento automobil sa stal známym ako „Prince of Wales Spec“, z ktorého bolo vyrobených 8 ďalších automobilov. Tie sa teraz všeobecne považujú za najžiadanejšie zo všetkých modelov V70 zo 80. a XNUMX. rokov.

Nákup Aston Martin V8?

Aston Martin V8

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Aston Martin!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aston Martin V8 Zagato bol veľkým tourerom z 80. rokov. V rokoch 52 až 37 bolo vyrobených iba 1986 kupé a 1990 kabrioletov. Kupé bolo prvýkrát predstavené na autosalóne v Ženeve v roku 1986, kabriolet nasledoval neskôr. V8 Zagato vychádzalo z modelu Aston Martin V8, ale s karosériou vyrobenou slávnym Zagatom. Dizajn predstavoval hranatú modernú interpretáciu modelu Aston Martin DB4 GT Zagato zo 1960. rokov. Motor Zagato poháňal motor V430 s výkonom 8 hp a dvojitým škrtiacim karburátorom Weber, ktorý bol vhodný pre maximálnu rýchlosť 300 km / h. Bolo to luxusné auto s novou cenou 156,600 171,000 USD. Neskorší kabriolet sa predal za 1998 20013 USD. V roku 2 komik Rowan Atkinson kúpil prvé vyrobené vozidlo s pravostranným riadením s číslom podvozku 220,000 a nechal ho prerobiť na špecifikáciu závodnej série CXNUMX Aston Martin Owners Club. Konverziu vykonala spoločnosť Aston Martin Works Service a celkové náklady na konverziu dosiahli približne XNUMX XNUMX GBP.

Aké sú výhody nákupu auta Aston Martin V8 na ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Aston Martin V8
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla Aston Martin V8
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny