NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Z dôvodu predpisov covid-19 je náš showroom zatvorený
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Chevrolet Corvette

Corvette je dvojdverové športové vozidlo. Auto sa vyrába od roku 1953. Prvá generácia modelu Corvette sa nazýva C1. Model bol vyrobený od roku 1953 do roku 1962. V prvých dvoch rokoch motor C1 neobsahoval motor V8. Motor V8 prišiel ako voliteľná súčasť pre automobil v roku 1955, čo zlepšilo zrýchlenie automobilu. V roku 1956 spoločnosť Chevrolet predstavila nový exteriér modelu Corvette. Od roku 1956 bolo auto vybavené voliteľnými funkciami, ako sú elektricky ovládané okná a štvorstupňová manuálna prevodovka. Corvette bol prepracovaný v roku 1958. Interiér zahŕňal malé zmeny, ako napríklad nový volant a prístrojová doska. Zmenil sa aj vonkajší povrch automobilu, napríklad dlhší predný koniec. Zadná časť vozidla bola kompletne prepracovaná v roku 1961.

Chevrolet klasické autá na predaj

Od roku 1963 do roku 1967 bola vyrobená druhá generácia Corvette. C2 bol celkovo menší ako C1. Auto bolo navrhnuté Larrym Shinodom a bolo pomenované Sting Ray. Názov Sting Ray označuje športové pretekárske vozidlo Corvette Stingray Racer, ktoré navrhol Bill Mitchell. Stingray Racer mal veľký vplyv na štýl druhej generácie modelu Chevrolet Corvette. Auto bolo kupé, ktoré obsahovalo skryté svetlomety a nefunkčné vetracie otvory. Koncom roku 1963 sa klimatizácia stala voliteľnou súčasťou vozidla. V roku 1966 vozidlo obsahovalo aj opierky hlavy.

Nákup Chevrolet Corvette?

Tretia generácia modelu Chevrolet Corvette bola vyrobená v rokoch 1968 až 1982. C3 bol prvý automobil, ktorý používal T-top s odnímateľnými strešnými panelmi. Motor a podvozok C3 boli porovnateľné s jeho predchodcom C2. C3 mal však iné telo a interiér ako Corvette C2. Tretia generácia používala aj meno Stingray, ale ako jedno slovo. V roku 1970 bol model C3 Stingray revidovaný s vylepšeniami, ako sú napríklad prepracované sedadlá. Použitie chrómových nárazníkov sa skončilo v roku 1973. C4 bol vyrobený v rokoch 1984 až 1996. Auto bolo úplne prepracované. C4 mal 43 prototypov kvôli problémom s kvalitou a čiastočnému oneskoreniu.

Chevrolet Corvette

E & R Classics, váš špecialista na Chevrolet Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu automobilu Chevrolet Corvette v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváranie a vnútorné vybavenie pre vaše vozidlo Chevrolet Corvette
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná obnova vášho automobilu Chevrolet Corvette
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny