NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Z dôvodu predpisov covid-19 je náš showroom zatvorený
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Ford Mustang 1965

K niekoľkým zmenám v Mustangu došlo na začiatku normálnej výroby modelu 1965, päť mesiacov po jeho zavedení. Tieto vozidlá sú známe ako "neskoré 65" a boli postavené po továrenskej prestavbe v auguste 1964. Zmenila sa zostava motora s motorom 200 cu in (3.3 L) "T-code", ktorý vyrábal 120 hp (89 kW; 122 PS). Výroba modelu "F-code" 260 cu in (4.3 L) prestala, keď skončil model 1964. To bolo nahradené novým 200 hp "C-kód" 289 cu v (4.7 L) motor s dvoj-barel karburátor ako základňa V8. Ďalšia v rade bola "A-code" 225 hp (168 kW; 228 PS) 4barrel karburovaná verzia, po ktorej nasledoval nezmenený "Hi-Po" "K-kód" 271 hp (202 kW; 275 PS) 289. Elektrický generátor jednosmerného prúdu bol nahradený novým striedačom striedavého prúdu na všetkých Fordoch (spôsob, ako odlíšiť 1964 od 1965u je zistiť, či svetlo alternátora na pomlčke hovorí "GEN" alebo "ALT").

Ford Mustang Classic Cars na predaj

Verzia Mustang GT bola predstavená ako "GT Equipment Package" a zahŕňala motor V8 (najčastejšie 225 hp (168 kW; 228 PS) 289), hmlové svetlá namontované na mriežke, pruhy panelov vahadiel a kotúčové brzdy. V interiéri možnosť GT pridal iný prístrojový panel, ktorý zahŕňal rýchlomer, palivomer, temp. rozchod, tlakomer oleja a ampérmeter v piatich okrúhlych číselníkoch (meradlá však neboli označené číslami.) Teraz bol k dispozícii štvorkrídlový karburátorový motor s akýmkoľvek štýlom karosérie. Okrem toho, spätné svetlá boli možnosť pridaná do auta v 1965. Mustang bol pôvodne k dispozícii buď ako hardtop alebo konvertibilný, ale počas prvých fáz dizajnu vozidiel sa uvažovalo o modeli fastback. Aj v spoločnosti 1965 sa narodil Shelby Mustang, ktorý bol k dispozícii len v novo predstavenej verzii karosérie Fastback s zadným sklom a výraznými vetracími mriežkami.

Nákup Ford Mustang 1965?

Medzi štandardné interiérové ​​prvky Mustangu z roku 1965 patrili nastaviteľné sedadlá vodiča a spolujazdca, rádio AM a radenie na podlahe v rôznych farebných prevedeniach. Ford pridal ďalšie možnosti interiéru počas modelového roku 1965. Skupina interiérových dekorácií bola ľudovo známa ako „Pony Interior“ vďaka pridaniu reliéfnych bežeckých poníkov na predné časti sedadiel. Zahŕňala tiež integrálne podrúčky, akcenty aplikácie s dreveným zrnom a zoskupenie kruhového rozchodu, ktoré by nahradilo štandardné prístrojové vybavenie Falcon. K dispozícii boli tiež slnečné clony, (mechanické) diaľkovo ovládané zrkadlo, podlahová konzola a lavica. Ford neskôr ponúkol klimatizačnú jednotku pod palubnou doskou a ukončil výber z vinylu s látkovým vložením sedadla ponúkaného iba na začiatku roku 1965. Jednou z možností navrhnutých výlučne pre zábavu bola Rally-Pac. Rally-Pac, predstavený v roku 1963, keď Ford uspel na tohtoročnej Rallye Monte Carlo a bol k dispozícii na iných kompaktoch a medziproduktoch Ford a Mercury, predstavoval kombináciu hodín a tachometra namontovaných na stĺpiku riadenia. Bol k dispozícii ako položka z výroby objednaná za 69.30 USD. Nainštalovaný predajcom stál Rally-Pac 75.95 USD. Reprodukcie sú v súčasnosti k dispozícii z ľubovoľného počtu zdrojov obnovovacích dielov Mustang. Voliteľný bol tiež kompas, zadné bezpečnostné pásy, klimatizácia a zadné svetlá.

Ford Mustang 1965

E & R Classics, váš špecialista na klasické autá Ford!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu vozidla Ford Mustang 1965 v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváranie a interiérové ​​konanie pre váš automobil Ford Mustang 1965
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Úplné obnovenie vášho vozidla Ford Mustang 1965
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny