Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Náš showroom je otvorený | Zatvorené v deň Nanebovstúpenia 13. mája
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Jaguar XJS

Jaguar predstavil XJ-S v roku 1975, ktorý fungoval ako nástupca Jaguar E-Type. Dizajn a vývoj automobilu bol vedený Williamom Heynesom. Prvá séria zahŕňala motor V12 s možnosťou výberu medzi manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Vozidlo zrýchli z 0 na 97 km / h za 7.6 sekundy a má najvyššiu rýchlosť 230 km / h. XJ-S bol uvedený na trh počas palivovej krízy. Vyústenie za oknami viedlo k tomu, že nemecké úrady odmietli udeliť súhlas s XJS. To viedlo k tomu, že každý nemecký kupujúci musel získať schválenie cesty pre každé jednotlivé auto.

Jaguar Classic Cars na predaj

Druhá séria Jaguar XJ-S bola vyrobená v rokoch 1981 až 1991 a zahrnula niekoľko zmien v porovnaní s prvou sériou. XJ-S bol premenovaný na XJ-S HE kvôli motoru s vysokou účinnosťou V12. Motor mal za následok oveľa lepšiu spotrebu paliva a výkon sa zvýšil na 295 koní (263 koní v Severnej Amerike). Tiež sa uskutočnilo niekoľko zmien v exteriéri a interiéri vozidla, napríklad kolesá z ľahkej zliatiny s piatimi lúčmi a chrómové vložky v hornej časti nárazníkov.

Nákup Jaguar XJS?

Tretia séria XJS bola uvedená na trh v roku 1991. Opäť bolo vykonaných niekoľko zmien, napríklad zväčšené zadné bočné okná. Buttresses zostali, pretože návrhár Geoff Lawson ich opísal ako súčasť charakteru auta. Auto má nový motor a prevodovka má aktualizáciu. XK8 sa po niekoľkých rokoch stal nástupcom XJS.

Jaguar XJS

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Jaguar!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu automobilu Jaguar XJS v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváracie a interiérové ​​postupy pre vaše vozidlo Jaguar XJS
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná obnova vášho auta Jaguar XJS
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny