NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Z dôvodu predpisov covid-19 je náš showroom zatvorený
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Jaguar XK140

Jaguar XK140 je športové auto vyrobené spoločnosťou Jaguar v rokoch 1954-1957. Bol to nástupca modelu XK120. Medzi vylepšeniami patril väčší vnútorný priestor, vylepšené brzdy, väčší zdvih pruženia a teleskopické tlmiče. Model XK140 bol predstavený koncom roku 1954 a predával sa ako model z roku 1955. Medzi zmeny v exteriéri patrili výraznejšie predné a zadné nárazníky s prednými sedadlami a blikajúce smerovky nad predným nárazníkom. Mriežka zostala rovnako veľká, ale stala sa jednodielnou odlievanou jednotkou s menšími a širšími zvislými pruhmi. Odznak Jaguar bol zakomponovaný do masky chladiča. Stredom kapoty a veka batožinového priestoru sa tiahla chrómovaná lišta. Znak na veku batožinového priestoru obsahoval nápis „Winner Le Mans 1951–3“. Interiér bol pre vyšších vodičov pohodlnejší posunutím motora, brány firewall a palubnej dosky vpred, čím sa priestor pre nohy rozšíril o 3 palce. Na FHC boli namontované dve 6-voltové batérie, jedna v každom prednom krídle, ale spoločnosti Drop Heads a Open Two Seater mali jednu 12-voltovú batériu nainštalovanú v prednom krídle na strane spolujazdca. Model XK140 poháňal motor Jaguar XK s úpravami SE z modelu XK120, ktorý pri 10 ot./min zvýšil požadovaný výkon o 190 k na 5500 k. Hlava valca typu C prenesená z katalógu XK120 s výkonom brutto 210 koní pri 5750 ot./min. Bola voliteľná. V roku 1956 sa model XK140 stal prvým športovým autom Jaguar s automatickou prevodovkou. Rovnako ako v prípade modelu XK120 boli drôtené kolesá a duálne výfuky na želanie. Väčšina vozidiel XK140 dovezených do Spojených štátov mala drôtené kolesá. Autá so štandardnými diskovými kolesami mali blatníkové prahy nad otvorom zadného kolesa.

Jaguar Classic Cars na predaj

Roadster (Open Two Seater v Amerike) mal svetlú plátenú dosku, ktorá sa za sedačkami sklopila z dohľadu. Interiér bol zdobený kožou vrátane palubnej dosky. Rovnako ako XK120 Roadster, aj verzia XK140 mala odnímateľné plátno a plastové bočné závesy na dverách typu barchetta z ľahkej zliatiny. V porovnaní s modelom XK120 boli vrchné časti dverí a obloženie prahu karosérie znížené o 2 palce, čo umožnilo modernejšie umiestnenie volantu. Uhol predného čela dverí sa zmenil zo 45 na 90 stupňov. Drophead Coupé malo objemnejšiu obloženú plátennú dosku, ktorá sa spúšťala na telo za sedadlami, pevné čelné sklo neoddeliteľné od karosérie, bočné okná naťahovacie naťahovanie a malé zadné sedadlo. Mala tiež palubnú dosku s orechovou dyhou a obloženie dverí. Kupé Fixed Head zdieľalo vnútorné obloženie DHC a zadné sedadlo. Prototyp kupé Fixed Head Coupe si ponechal strešný profil Fixed Head XK120 s prednými krídlami a dverami rovnakými ako Drophead. Keď sa výroba začala vyrábať, strecha sa predĺžila a clona bola umiestnená ďalej vpred, kratšie predné krídla a dlhšie dvere, čo malo za následok väčší vnútorný priestor a priestor pre nohy.

Nákup Jaguar XK140?

Reálne by sériový XK-140 SE mohol dosiahnuť maximálnu rýchlosť 120 až 125 mph. Test Road & Track XK-140 MC v júni 1955 zaznamenal najlepší obojsmerný priemer 2 mph. Najlepší jednosmerný beh bol 120.3 km / h. Test rovnakých modelov Sports Car Illustrated z augusta 1 mal najrýchlejší obojsmerný priemer 121.1 km / h. Ich najlepší jednosmerný beh bol 1957 mph. Zrýchlenie z 2 na 121 km / h bolo 1 sekundy, 124 sekundy a 0 sekundy. Iba test R&T vyskúšal rýchlosť 60 až 8.4 km / h, čo trvalo 9.1 sekundy.

Jaguar XK140

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Jaguar!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu vozidla Jaguar XK140 v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Jaguar XK140
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Dokončite reštaurovanie vozidla Jaguar XK140
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny