Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Z dôvodu predpisov covid-19 je náš showroom zatvorený
Prejdite do inventára Predajte moje auto

MG MGA

MGA je športové auto vyrábané divíziou MG divízie British Motor Corporation od spoločnosti 1955-1962. Nahradil staršie autá typu T a predstavoval úplnú prestávku od starších vozidiel. Vozidlo bolo oficiálne spustené na frankfurtskom autosalóne v 1955. Celkový počet jednotiek 101,081 sa predával v júli 1962, z ktorých väčšina bola vyvezená. Na domácom trhu sa predávali len automobily 5869, čo je najvyššie percento vývozu akéhokoľvek britského automobilu. Bol nahradený MGB.

MG Classic Cars na predaj

Návrh MGA sa datuje od 1951, keď dizajnér MG Syd Enever vytvoril zjednodušené telo pre vozidlo George TD Le Mans spoločnosti George Philips. Problém s týmto vozidlom bol vysoký počet sedadiel vodiča kvôli obmedzeniam použitia podvozku TD. Nový podvozok bol navrhnutý s bočnými členmi ďalej od seba a podlahou pripevnenou skôr k spodnej časti ako k hornej časti rámu. Prototyp bol postavený a predvedený predsedovi BMC Leonardovi Lordovi. Zamietol myšlienku vyrábať nové auto, pretože práve podpísal dohodu s Donaldom Healeym na výrobu automobilov Austin-Healey 2 týždne predtým. Klesajúci predaj tradičných MG modelov spôsobil zmenu srdca a auto, spočiatku nazývané sériou UA, sa prinieslo späť. Keďže sa to od starších modelov MG líšilo, nazývala sa MGA, "prvá z novej línie", ktorá citovala súčasnú reklamu. Bol k dispozícii aj nový motor, preto vozidlo nemalo pôvodne zamýšľanú jednotku XPAG, ale bolo vybavené typovým radom BMC série B umožňujúcim nižšiu kapotu.

Nákup MG MGA?

Bol to dizajn karosérie na ráme a použil motor série "B" série 4 zo sedadla MG Magnette, ktorý poháňal zadné kolesá cez prevodovku 4. Záves bol nezávislý na špirálových pružinách a ramenách vpredu a na pevnej náprave s polopriepustnými pružinami vzadu. Riadenie bolo postavené na stojane a pastore. Vozidlo bolo k dispozícii buď s drôtenými alebo oceľovými diskovými kolesami.

MG MGA

E & R Classics, váš špecialista na MG Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu vozidla MG MGA v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo MG MGA
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Dokončite obnovenie vášho vozidla MG MGA
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny