Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Z dôvodu predpisov covid-19 je náš showroom zatvorený
Prejdite do inventára Predajte moje auto

MG MGB Cabriolet

MGB je športové auto, ktoré spoločnosť MG Cars uviedla na trh v máji 1962 ako náhrada za model MGA. Predstavený ako 4-valcový roadster, kupé s miestami na sedenie 2 + 2 bolo pridané v roku 1965. Šesťvalcový MGC debutoval v roku 6; neskoršia derivácia vybavená Roverom V1967 na báze Buicku bola vyrobená v rokoch 8-1973.
Produkcia MGB pokračovala až do októbra 1980 rôzne britskou spoločnosťou Motor Motor Corporation a jej nástupcami, British Motor Holdings a British Leyland Motor Corporation.

V čase jeho zavedenia bol MGB relatívne moderný dizajn, pričom namiesto tradičnej konštrukcie karosérie používanej na oboch typoch modelov MGA a MG T a konkurenta MGB, série Triumph TR, využíval monocoque štruktúru. Ľahká konštrukcia znižuje výrobné náklady a zároveň zvyšuje celkovú pevnosť vozidla. Štandardné boli okná na okná a pohodlný priestor pre vodiča ponúkol dostatok miesta na nohy. Za sedadlami bola umiestnená polica na balíky.

MG Classic Cars na predaj

Výkon modelu MGB bol v čase uvedenia na trh považovaný za svižný, s rýchlosťou 0–60 km / h len niečo málo cez 11 sekúnd, k čomu napomáhala relatívne nízka hmotnosť automobilu. Manipulácia bola jednou zo silných stránok MGB. 3-ložiskový motor série B s objemom 1798 cm95 produkoval 71 k (5,400 kW) pri 1964 1974 ot./min. V snahe zvýšiť spoľahlivosť bol motor v októbri XNUMX inovovaný na päť ložiskový kľukový hriadeľ. Väčšina MGB sa vyvážala do Spojených štátov. V roku XNUMX, keď sa americké emisné normy znečisťovania ovzdušia sprísnili, boli MGB na americkom trhu vyladené z hľadiska súladu. Rovnako ako výrazné zníženie výkonu, model MGB získal palec jazdnej výšky a výrazné gumové nárazníky, ktoré nahradili chróm pre všetky trhy.

Nákup MG MGB Cabriolet?

MGB bol jedným z prvých áut, ktoré sa vyznačovali kontrolovanými deformačnými zónami, ktoré boli navrhnuté tak, aby chránili vodiča a spolujazdca v nárazoch 30 mph s nepohyblivou bariérou.

Kombinovaný objem výroby modelov MGB, MGC a MGB GT V8 bol automobilov 523,836. Veľmi obmedzený produkčný "revival" model s iba 2,000 jednotkami, ktorý sa nazýva RV8, bol vyrobený firmou Rover v 1990s. Napriek podobnosti vzhľadu s roadsterom, RV8 mal zameniteľnosť menších ako 5 percent s pôvodným autom.

MG MGB Cabriolet

E & R Classics, váš špecialista na MG Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu auta MG MGB Cabriolet v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváracie a interiérové ​​konania pre vaše auto MG MGB Cabriolet
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla MG MGB Cabriolet
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny