Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Náš showroom je otvorený | Zatvorené v deň Nanebovstúpenia 13. mája
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Porsche 356

Porsche 356 bolo prvým sériovým automobilom spoločnosti. Bol to ľahký a svižne ovládateľný dvojdverový športový automobil s pohonom zadných kolies, ktorý bol k dispozícii v pevnom prevedení kupé a v otvorenej konfigurácii. Dizajnové inovácie pokračovali aj počas rokov výroby a prispievali k úspechu a popularite motoristického športu. Výroba sa začala v roku 2 v rakúskom Gmünde, kde bolo vyrobených približne päťdesiat automobilov. V roku 1948 sa továreň presťahovala do nemeckého Zuffenhausenu a všeobecná výroba modelu 1950 pokračovala až do apríla 356, teda dosť po premiére náhradného modelu 1965 na jeseň 911.

Porsche Classic Cars na predaj

Pred druhou svetovou vojnou Porsche navrhol a postavil tri autá typu 64 pre závod 1939 Berlin to Rome, ktorý bol zrušený. V 1948 bol dokončený prototyp 356 so stredným motorom, ktorý sa nazýva "No. 1". To viedlo k určitej diskusii o „prvom“ automobile Porsche, ale spoločnosť Porsche ho považuje za prvý model výroby.

Model 356 vytvoril Ferdinand „Ferry“ Porsche. Rovnako ako jeho bratranec, Volkswagen Beetle, aj model 356 bol štvorvalcový, vzduchom chladený automobil so zadným motorom a pohonom zadných kolies, ktorý využíval jednotnú konštrukciu karosérie a karosérie. Zatiaľ čo karoséria modelu 356 mala originálny dizajn od zamestnanca Porsche Erwina Komendu, jeho mechanické prvky (vrátane motora, zavesenia a podvozku) pochádzali z Volkswagenu. Prvých 356 malo v Rakúsku 8. júna 1948 cestnú certifikáciu a pre hospodárnosť výroby využívalo veľa dielov Volkswagen. Spoločnosť Porsche však rýchlo prepracovala a zdokonalila vozidlo so zameraním na výkon. Na konci 50. rokov bolo medzi Volkswagenom a Porsche zdieľaných oveľa menej súčiastok. Prvých 356 automobilových karosérií vyrobených v Gmünde bolo ručne vyrobených z hliníka, ale keď sa výroba v roku 1950 presťahovala do nemeckého Zuffenhausenu, vyrábali sa tu modely s oceľovým profilom.

Nákup Porsche 356?

Malý si všimol pri svojom vzniku, prvé 356y predávané predovšetkým v Rakúsku a Nemecku. Porsche trvalo dva roky, počínajúc prvým prototypom v 1948, na výrobu prvých automobilov 50. Do začiatku 1950s získal 356 medzi svojimi nadšencami na oboch stranách Atlantiku určitú reputáciu pre svoju aerodynamiku, manipuláciu a vynikajúcu kvalitu zostavenia. To bolo spoločné pre majiteľov pretekať auto, rovnako ako riadiť na ulici. Zvyšujúci sa úspech so svojimi pretekárskymi a cestnými automobilmi priniesol objednávky spoločnosti Porsche cez jednotky 10000 v spoločnosti 1964 a v čase, keď výroba 356 skončila v spoločnosti 1965, vyrába sa približne 76000.

Porsche 356

E & R Classics, váš špecialista na Porsche Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu vozidla Porsche 356 v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváranie a interiérové ​​konanie pre váš automobil Porsche 356
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Dokončite reštaurovanie vášho vozidla Porsche 356
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny