Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Triumph TR3

Triumph TR3 je športové vozidlo, ktoré vyrábalo vozidlo 1955-1962 od spoločnosti Standard-Triumph v Spojenom kráľovstve. Fakultatívne variant, neoficiálne známy ako "TR3A", vstúpil do výroby v 1957 a finálna verzia, neoficiálne "TR3B", bola vyrobená v 1962.

Hoci TR3 bol zvyčajne dodávaný ako otvorené 2-sedadlo, ako doplnkové vybavenie boli k dispozícii občasné zadné sedadlá a skrutkované oceľové vrchné časti.
Automobil bol poháňaný motorom 1991cc straight-4 OHV, ktorý pôvodne vyrábal 95 bhp, ktorý sa zvýšil na 100 bhp pri otáčkach 5000. Štvorstupňová manuálna prevodovka by mohla byť doplnená o rýchlu prevodovku na vrchole 3, ktorá je elektricky ovládaná a ovládaná spínačom na prístrojovej doske. V 1956e sa predné brzdy zmenili z bubnov na disky, čím sa TR3 stal prvým sériovo vyrábaným automobilom.

Triumph Classic Cars na predaj

Zavesenie bolo dvojité A-ramená, mangánový bronzový čap, špirálové pružiny a rázové šoky na prednej strane, voliteľné anti-roll bar, a šnekové a závesné riadenie. Na rozdiel od MG z tej istej periódy, mechanizmus riadenia a spojenie mali značnú vôľu a trenie, ktoré sa zvýšilo opotrebovaním.

Na zadnej strane boli konvenčné listové pružiny, s pevnou nápravou a pákovým rázom, s výnimkou toho, že rámové koľajnice (box) boli zavesené pod nápravou. Kolesá boli 15inch priemer x 4.5 "šírka, s 48 drôtené kolesá voliteľné. Drôtené kolesá boli zvyčajne maľované, buď farbu karosérie alebo argent, ale matný chróm a svetlý chróm boli tiež k dispozícii. Predný disk alebo bubnové brzdy a zadné bubny nemali žiadny pomoc pri napájaní.
Jeho hmotnosť bola výrazne vyššia ako Morgan + 4 a "Bath Tub" (pre-911) Porsches, ale nie oveľa viac ako MGA a MGB. Všetky okrem Morgana, ktorý mal rovnaký motor, boli podstatne menej výkonné.
Hoci, vo väčšine podmienok to bolo veľmi citlivé a odpúšťajúce, malo to nejaké manipulačné zlozvyky. Podvozok, o ktorý sa delili TR2, TR3, TR3A a TR4, mal obmedzenú jazdu na bicykli a vozidlo bolo pre skutočný športový automobil trochu vysoké a úzke. Výsledkom je, že pri veľmi tvrdých zákrutách sa vnútorné zadné koleso zdvihne, čo spôsobí náhly nadmerný pohyb v dôsledku zvýšeného zaťaženia vonkajšej zadnej pneumatiky. Platilo to najmä pre stále častejšie radiálne pneumatiky. Originálne odpruženie TR2 / 3 / 3A bolo postavené so starším dizajnom bias-ply pneumatiky. Zdvíhanie kolesa bolo náhlejší ako zdvíhanie iných vozidiel, pretože to bolo spôsobené príchodom na koniec odpruženia, zatiaľ čo bolo ešte zaťažené pneumatikou, takže zaťaženie druhého (vonkajšieho) zadného kolesa bolo prerušovanou funkciou. záťaž v zákrutách namiesto zmeny sklonu.

Kúpiť Triumph TR3?

TR3 je skutočný roadster, určený pre slnečné počasie s odnímateľnou ochranou proti dažďu. Má kabriolet top, ktorý zapadne a vypne a vyberateľné bočné závesy, čo umožňuje veľmi nízke dvere s polstrovaním na odpočinok niečí paže. V podlahe sú otvory, s gumenými zátkami, takže pôvodne dodávaný zdvihák by mohol byť použitý z vnútra auta, rovnako ako Jaguar XK120. Voliteľný ohrievač bol nekvalitný a uzatvárací ventil bol pod kapotou. Tretia osoba by sa mohla dostať za sedadlá, ak je to absolútne nevyhnutné.

13,377 príklady pôvodného "pre-facelift" TR3 boli vyrobené, z ktorých 1286 boli predané vo Veľkej Británii; zvyšok bol exportovaný hlavne do USA.

Triumph TR3

E & R Classics, váš špecialista na klasické vozidlá Triumph!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu vozidla Triumph TR3 v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváračské a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Triumph TR3
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Úplné obnovenie vášho vozidla Triumph TR3
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny