Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Október 3 (Deň nemeckej jednoty) OTVORENÝ - Nedeľa Október 4 EXTRA OTVORENÝ (12: 00-16: 00)
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Triumph TR6

Triumph TR6 (1969-1976) je britský 6-valcový športový automobil a najpredávanejší výrobca triedy TR, postavený spoločnosťou Triumph, keď výroba skončila v júli 1976. Tento záznam neskôr prekonal TR7. Z vyrobených produktov 94.619 TR6 boli vyvezené 86.249; iba 8.370 sa predávalo vo Veľkej Británii.
Karoséria sa veľmi podobala modelu predchádzajúceho modelu. Triumph TR5, ale predné a zadné konce boli štvorcové, údajne založené na zmluve o poradenstve, ktorá sa týka Karmann. Toto je označované ako spätný štýl typu Kam, ktorý bol veľmi bežný počas 1970. Tvar karosérie bol podobný ako TR4 a TR5 okrem zadného a predného.

Triumph Classic Cars na predaj

Všetky športové automobily TR6 obsahovali inline motory 6. Pre americký trh bol motor karburátovaný rovnako ako motor US TR250. Rovnako ako TR5, TR6 bol vstrekovaný palivom pre iné svetové trhy vrátane Veľkej Británie, a preto označenie TR6PI (benzínové vstrekovanie). Mechanický systém vstrekovania paliva Lucas pomohol domáci trh TR6 vyrábať 150 bhp. Neskôr bol variant TR6, ktorý nie je v USA, znížený na 125 bhp, aby bolo ľahšie riadiť, zatiaľ čo americký variant pokračoval v karburácii len s pouhým.

Kúpiť Triumph TR6?

Model TR6 bol vybavený manuálnou prevodovkou s rýchlosťou 4. Voliteľná funkcia prevodovky bola žiaduca funkcia, pretože vodiči boli veľmi blízko k agresívnej jazde s prevodovkou 2nd, 3rd a najvyššou rýchlosťou v raných modeloch, no "dlhé nohy" pre otvorené diaľnice. Súčasťou modelu TR6 bolo aj nezávislé zadné zavesenie, rameno a pastorok, 15-palcové kolesá a pneumatiky, pilótový koberec na podlahách a batožinovom priestore, sedadlá s lopatou a kompletné vybavenie. Brzdenie bolo dosiahnuté kotúčovými brzdami vpredu a bubnovými brzdami na zadnej strane. Ocelová pevná strecha z výroby bola voliteľná. Konštrukcia TR6 bola v podstate staromódna: telo bolo naskrutkované na rám namiesto toho, aby boli dve integrované do štruktúry unibody; palubná doska TR6 bola drevená.

TR6 môže zrýchliť z nuly na 60 mph v 8,2 sekundách a má maximálnu rýchlosť 120 mph podľa časopisu Autocar.

Triumph TR6

E & R Classics, váš špecialista Triumph Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu vozidla Triumph TR6 v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváračské a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Triumph TR6
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Úplné obnovenie vášho vozidla Triumph TR6
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny