Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Volkswagen Beetle

Beetle, oficiálne Volkswagen Type 1, je ekonomickým vozidlom, ktoré vyrába Volkswagen od 1938 - 2003. S viac ako 21.000.000 jednotkami vyrobenými vo vzduchom chladenom, zadnom pohone, konfigurácii pohonu zadných kolies, je Beetle najdlhšie bežiacim a najvýrobnejším vozidlom s jednou konštrukčnou platformou na celom svete.

Volkswagen Classic autá na predaj

Aj keď bol Beetle navrhnutý v 1930. rokoch 1945. storočia, vo významnom počte sa výroba začala v roku 1. Beetle bol interne pomenovaný ako Volkswagen Type 1200 a predával sa jednoducho ako „Volkswagen“. Neskôr boli modely označené ako VW 1300, 1500, 1302, 1303 alebo 1950. Beetle sa stal vo svojej domovskej krajine všeobecne známy ako Käfer a neskôr bol ako taký predávaný v Nemecku. V päťdesiatych rokoch bol VW Beetle pohodlnejší a výkonnejší ako väčšina ostatných malých automobilov na európskom trhu. V USA zostala najlepším predajcom, a to vďaka veľkému úspechu vďaka vysoko kvalitnej a inovatívnej reklame.

Nákup Volkswagen Beetle?

VW Beetle bol vybavený vzduchom chladeným štvorvalcovým motorom boxer s pohonom zadných kolies a dvojdverovou karosériou s plochým predným sklom, s priestorom pre 4 cestujúcich, ktorý bol uložený pod prednou kapotou a za zadnou časťou. sedadlo. Predné a zadné zavesenie bolo vybavené torznými tyčami spolu s prednou stabilizačnou tyčou - poskytujú nezávislé zavesenie všetkých kolies. Niektoré počiatočné prvky boli následne revidované, napríklad mechanické bubnové brzdy, zadné okná s deleným sklom, mechanické smerové svetlá a nesynchronizovaná prevodovka. Počas celej svojej výroby uvádzal VW na trh model Beetle so 2-stupňovou manuálnou prevodovkou. Od roku 4 VW ponúkal voliteľnú verziu poloautomatickej prevodovky Saxomat: bežnú štvorstupňovú manuálnu prevodovku transaxle spojenú s elektromagnetickou spojkou s odstredivou spojkou používanou na voľnobežných otáčkach. Začiatkom roku 4 ponúkol Volkswagen voliteľnú poloautomatickú prevodovku, ktorou bola trojstupňová manuálna prevodovka spojená s elektrickou spojkou a meničom krútiaceho momentu.

Volkswagen Beetle

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Volkswagen!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu vozidla Volkswagen Beetle v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Volkswagen Beetle
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla Volkswagen Beetle
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny