Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Nedeľa 1. novembra (Deň všetkých svätých) EXTRA OTVORENÉ od 12:00 do 16:00
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Volkswagen Karmann Ghia

Volkswagen Karmann Ghia je kupé 2 + 2 a kabriolet predávaný spoločnosťou 1955-1974 spoločnosťou Volkswagen. Kombinuje podvozok a mechaniku typu 1 (Beetle), štýl Luigi Segre z talianskej carrozzerie Ghia a ručne vyrobenú karosériu nemeckého staviteľa Karmann.
Karmann Ghia bol interne označený ako typ 14. V 1961 Volkswagen predstavil variant, typ 34 - s uhlovou karosériou a založený na novo predstavenej platforme Type 3.
Výroba sa krátko po svojom zavedení zdvojnásobila a stala sa najviac dovezeným autom do USA. Americký priemyselný dizajnér Walter Dorwin Teague vybral typ 14 pre svoj zoznam najkrajších produktov na svete.
Viac ako 445.000 Karmann Ghias bol vyrobený v Nemecku, bez toho, aby zahŕňal variant typu 34. Karmann Brazília vyrába 41.600 autá lokálne pre Južnú Ameriku medzi 1962-1975.

Volkswagen Classic autá na predaj

Typ 14 debutoval na autosalóne v Paríži v októbri 1953 ako koncepčný koncept vytvorený pre Ghiu Luigi Segre.

V prvých 1950s, Volkswagen vyrábal svoje ekonomické auto, typ 1 (Beetle). S nárastom povojnových životných štandardov, manažéri vo Volkswagene navrhli pridať do svojho modelového radu halo auto, ktoré uzavrelo zmluvu s nemeckým trénerom Karmann na jeho výrobu.
Panely karosérie Karmann Ghia boli na rozdiel od strojovo zváraných karosérií Beetle so skrutkovacími blatníkmi zvarené tupým zvarom, tvarované ručne a vyhladené anglickým cínom v časovo náročnom procese, ktorý je v súlade s výrobcami vyššej triedy. Vyššia cena Ghie.
Konštrukcia a prototyp boli dobre prijaté vedúcimi pracovníkmi Volkswagenu av auguste 1955 prvý typ 14 bol vyrobený v nemeckom Osnabrücku. Viac ako 10.000 príklady boli predané v prvom roku.
Typ 14 bol predávaný ako praktický a štýlový model 2 + 2 namiesto skutočného športového auta. Ako oni zdieľali motory, Type 14 motor posunutie rástlo súbežne s Type 1 (Beetle), nakoniec prišiel k posunu 1584cc, produkovať 60 hp.
August 1957, VW predstavil kabriolet verzie Karmann Ghia. Vonkajšie zmeny v 1961 zahŕňali širšie a rebrované predné mriežky, vyššie a viac zaoblené zadné koncové svetlá a svetlomety premiestnené do vyššej polohy - s predchádzajúcimi modelmi a ich nižším umiestnením predných svetlometov nazývaných lowlights. Taliansky dizajnér Sergio Sartorelli, dizajnér Typu 34, dohliadal na rôzne úpravy typu 14.

Nákup Volkswagen Karmann Ghia?

1967 typ 14 Karmann Ghia kabriolet získal známosť v americkej televízii ako auto riadené agentom CONTROL 86 Maxwell Smart v úvodných kreditoch tretej a štvrtej sezóny Get Smart.

V 1970, väčšie zadné svetlá integrovali spätné svetlá a väčšie návinové návestidlá. Stále väčšie a širšie zadné svetlá zvyšujú viditeľnosť boku a zároveň veľké hranaté nárazníky nahradili hladké okrúhle originály. Len pre model v USA, modifikácie 1973 nariadené Národnou správou bezpečnosti cestnej premávky zahŕňali nárazníky na absorbovanie energie. Polica na koberce nahradila zadné sedadlo.
Neskoré 1974 auto bolo nahradené Porsche 914 a Golf / Rabbit Scirocco.

Volkswagen Karmann Ghia

Klasika značky E & R, váš špecialista na autá značky Volkswagen Classic!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu automobilu Volkswagen Karmann Ghia v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Volkswagen Karmann Ghia
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla Volkswagen Karmann Ghia
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny