Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Volkswagen T2

Generácia 2nd Volkswagen Type-2 (známa ako T2) bola predstavená v 1967. Bol postavený v Nemecku až do 1979. Modely pred 1971 sa často nazývajú T2a (skorá pozícia), zatiaľ čo modely po 1972 sa nazývajú T2b (neskorý záliv). 2 tejto generácie 2nd-generácie stratil svoj výrazný predný sklo, bol o niečo väčší a podstatne ťažší ako jeho predchodca. Nový model sa tiež zbavil zadného odpruženia a prevodoviek, ktoré boli predtým použité na zvýšenie jazdnej výšky. Namiesto toho polovičné hriadeľové nápravy vybavené spojmi s konštantnou rýchlosťou zvýšili jazdnú výšku bez toho, aby došlo k divokým zmenám odklonu závesu kyvnej nápravy na báze Beetle.

Volkswagen Classic autá na predaj

T2b bol predstavený postupnou zmenou v priebehu 3 rokov. Prvé modely sa vyznačovali zaoblenými nárazníkmi, ktoré obsahovali schodík pri otvorených dverách, predné dvere otvárajúce sa do 90 ° od karosérie, bez chlopne na predných ochranných krytoch a vstupy vzduchu v polmesiacoch v D-stĺpikoch. Mali tiež jedinečné prielezy motora a až do roku 1971 boli predné ukazovatele umiestnené nízko na nose a nie na oboch stranách mriežky čerstvého vzduchu. 1971 Type-2 mal nový motor 1.6 l s dvojitým nasávacím otvorom na každej hlave valcov a bol dimenzovaný na DIN s výkonom 37 kW. Dôležitá zmena prišla so zavedením predných kotúčových bŕzd a nových kolies kolies s otvormi pre odvetranie bŕzd a plochými krytmi kolies. Najvýznamnejšou zmenou v roku 1972 bol väčší motorový priestor, do ktorého sa zmestili väčšie motory s objemom 1.7 až 2.0 litra od Volkswagenu Type-4, a prepracovaná zadná časť, ktorá eliminovala odnímateľný zadný nárazník. Zlepšila sa bezpečnosť pri náraze vďaka stlačiteľnej konštrukcii za predným nárazníkom. To znamenalo, že T2b bol schopný splniť americké bezpečnostné normy. Znak Volkswagen na prednej strane sa mierne zmenšil.

Nákup Volkswagen T2?

Neskoršie zmeny modelu boli predovšetkým mechanické. Od spoločnosti 1974 získal T2 svoj konečný tvar. Počas neskorých 1970ov boli postavené a otestované prvé prototypy dodávkových vozidiel Type-2 s pohonom 4.

Volkswagen T2

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Volkswagen!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu automobilu Volkswagen T2 v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Volkswagen T2
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla Volkswagen T2
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny