NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Z dôvodu predpisov covid-19 je náš showroom zatvorený
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je malé rodinné auto vyrábané nemeckým výrobcom Volkswagen od roku 1974. Originálny Golf Mk1 bol náhradou za Volkswagen Beetle. Golf je najpredávanejší model od spoločnosti Volkswagen. Produkciu Golfu spočiatku tvorili prevažne trojdverové modely hatchback. Ďalšími variantmi sú 5-dverový hatchback, kombi, kabriolet a sedan.

Volkswagen Classic autá na predaj

1 Golf
V máji 1974 spoločnosť Volkswagen uviedla na trh prvú generáciu Golfu ako modernú náhradu predného kolesa za Volkswagen Beetle. Ďalšie variácie zahrňovali Golf GTI, dieselovú verziu, Jetta verziu sedanu notchback a Golf Cabrio. V USA a Kanade sa Golf Mk1 predával ako králik Volkswagen av Mexiku ako Volkswagen Caribe. V rokoch 1984 až 2009 sa v Južnej Afrike vyrábala vylepšená verzia Golf Mk1 ako Citi Golf.

Kúpili ste si Volkswagen Golf?

2 Golf
Druhá generácia modelu Golf sa objavila v septembri 1983. Tento model mal väčší rázvor, zatiaľ čo celkový vzhľad modelu Golf 1 si zachoval zaoblenejší tvar. Aj keď väčšina trhov s ľavostranným riadením bola už Golfom 2 vybavená na konci roku 1983, do Veľkej Británie sa tento model dostal až v marci 1984. Golf 2 GTI mal od začiatku 1.8-litrový 8-ventilový benzín. vstrekovacím motorom a v roku 1985 sa objavila verzia so 16 ventilmi. V tom istom roku prišli aj prvé Golfy s pohonom všetkých kolies. Neexistoval žiadny model kabrioletu založený na Golfe 2; namiesto toho pokračovalo Golf 1 Cabrio počas celej výrobnej série Golfu 2.

Volkswagen Golf

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Volkswagen!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody kúpy golfového automobilu Volkswagen u ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváranie a vnútorné vybavenie pre vaše vozidlo Volkswagen Golf
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná obnova vášho vozidla Volkswagen Golf
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny