Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Volvo Amazon

Amazon je vozidlo strednej veľkosti vyrábané spoločnosťou Volvo Cars od spoločnosti 1956-1970 a predstavené v USA ako 122S na medzinárodnom autosalóne v New Yorku v apríli 1959.

Volvo Classic Cars Na predaj

Volvo Amazon sa podelilo o rázvor, PV, ako aj o jeho vysoké postavenie a vysoké sedadlá s H-bodmi od svojho predchodcu, ktorý ponúka konfigurácie modelu 3: dvojdverový sedan, štvordverový sedan a vagón. V spoločnosti 1959 poskytlo Volvo predné bezpečnostné pásy ako štandardné vybavenie na všetkých svojich vozidlách vrátane exportných modelov. Keď sa predstavil, auto sa nazývalo "Amason", ale nemecký výrobca motocyklov Kreidler ho už zaregistroval. Nakoniec spoločnosti 2 súhlasili s tým, že spoločnosť Volvo môže používať názov iba doma, pričom upraví pravopis na Amazon. Následne Volvo začalo svoju trojcifernú nomenklatúru a linka sa stala známou ako 120 Series.

Nákup Volvo Amazon?

Amazon bol pôvodne vyrábaný v závode Volvo Lundby v Göteborgu a následne v Torslandaverken. Do konca výroby boli vyrobené vozidlá 667.791 Volvo Amazon: modely dverí 234.653 4, modely dverí 359.917 2 a stanové vozne 73.220.

Volvo Amazon
E & R Classics, váš špecialista na Volvo Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu automobilu Volvo Amazon u spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Volvo Amazon
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vášho vozidla Volvo Amazon
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny