30. máj (Corpus Christi) SHOWROOM OPEN - nedeľa 2. júna CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (10:00-14:00)

Prečo značky áut vyrábajú hodinky?

Hodinky od automobilovej značky sú dokonalým rozšírením niekoho, kto má krásne klasické auto alebo športové auto určitej značky. Na rozdiel od toho, čo si mnohí myslia, hodinky automobilových značiek sú v mnohých prípadoch cenovo veľmi dostupné. Existuje mnoho značiek automobilov, ktoré majú svoj vlastný rad hodiniek so svojím logom na hodinkách a dokonca existujú značky automobilov, ktoré spolupracujú so značkami hodiniek a vydávajú exkluzívny rad hodiniek. Luxus a exkluzivita sú často spojnicou medzi automobilmi a hodinkami.

Dnes sú hodinársky priemysel a automobilové značky neoddeliteľne spojené. Niektoré značky áut sú teraz takmer povinné prinášať na trh luxusné produkty životného štýlu. Najmä exkluzívnejšie značky automobilov ako Rolls Royce, Bentley, Maserati a Ferrari majú svoj vlastný rad hodiniek. Rad hodiniek alebo iné produkty životného štýlu tiež pomáhajú značke auta identifikovať svoju značku.

Koľko stoja hodinky od automobilovej značky?

O cenách hodiniek môžete diskutovať donekonečna. To, čo sa niekomu zdá drahé, druhému zaplatí pokutu, a kým niektorí ľudia považujú drahé hodinky za plytvanie peniazmi, iní to vnímajú ako krásny majetok a dobrú investíciu.

Nech už je váš názor na hodinky do auta akýkoľvek; ceny sa môžu značne líšiť. Prečo sú však tieto cenové rozdiely medzi hodinkami automobilových značiek také veľké? Najdôležitejším aspektom pri určovaní ceny značkových hodiniek do auta je ponuka a dopyt. Ak sa jedných hodiniek vyrobí stotisíc a druhých len 50 a oboje sú veľmi žiadané, je samozrejmé, že jedny sú drahšie ako druhé. To je aj prípad exkluzívnych áut a klasiky. Nedostatkové modely známej a obľúbenej značky sú čoraz cennejšie.

Kúpiť značkové hodinky do auta online alebo v klenotníctve?

Značkové hodinky do auta sú vo všeobecnosti produkt, ktorý si pred kúpou dôkladne preštudujete. Ľudia sa často chcú pozerať a cítiť hodinky, ktoré majú na mysli, aby zistili, či zodpovedajú ich želaniam a očakávaniam. Za týmto účelom navštívia klenotníka, aby službu využili aj tam.

Napriek tomu si spotrebitelia čoraz častejšie objednávajú exkluzívne produkty, ako sú hodinky. Je to preto, že je veľmi prístupné a webové stránky, ktoré predávajú hodinky, často robia všetko pre to, aby vám poskytli dobrú predstavu o vašich vysnívaných hodinkách online.

Presvedčiť sa o tom môžete napríklad na stránke Ferrari, Porsche či Aston Martin. Tieto značky automobilov často zostavili rozsiahlu fotoreportáž z každých hodiniek a natočili videá. Majú tiež rozsiahly popis hodiniek do auta so všetkými informáciami o hodinkách a poskytujú záruku a certifikáty pravosti.

Kontrola pravosti značkových automobilových hodiniek

Hodinky sú krásnym doplnkom, ktorý môže doplniť váš outfit alebo ho dokonca zladiť s vaším autom. Prichádzajú v mnohých farbách, veľkostiach, značkách a typoch. Ako si však overíte, či hodinky značky auta, ktoré máte na mysli, sú pravé alebo nie. Niekoľko užitočných tipov na kontrolu pravosti hodiniek:

• Aký je dojem a vzhľad hodiniek?

• Skontrolujte logo značky

• Skontrolujte sériové číslo

• Skúmať

• Nakupujte u autorizovaného predajcu áut, v internetovom obchode alebo v klenotníctve

Motoristické hodinky

Známe automobilové značky s hodinkami sú značky ako Mercedes-Benz, Ferrari, Range Rover, Maserati, Aston Martin, Porsche a Audi. Existujú však aj značky hodiniek pre nadšencov motoristického športu. Spomeňte si napríklad na Rolex Daytona, Hublot Techframe Ferrari, Tag Heuer Silverstone alebo Omega Speedmaster. Pre skutočných pretekárskych nadšencov sú hodinky Autosport často povinnou výbavou.

Najobľúbenejšie klasické hodinky do auta

Omega Speedmaster Racing

V ponuke speedmaster hodiniek od Omega nájdeme tieto Racing so 40 mm puzdrom. Omega Speedmaster Racing sa nosila okrem iného aj na Mesiaci a severnom a južnom póle. Už predtým bolo možné tieto hodinky nájsť na zápästiach mužov a žien silných automobilov. Cena Omega Speedmaster Racing závisí od roku výroby a verzie.

Rolex Cosmograph Daytona

Rolex Cosmograph Daytona existuje už od 1960. rokov minulého storočia, a preto je skutočnou klasikou. Populárna značka luxusných hodiniek vymyslela tieto hodinky špeciálne pre nadšencov pretekárskych a veteránskych áut. Rolex Cosmograph Daytona malo na svojom zápästí nespočetné množstvo velikánov z automobilového a filmového priemyslu. Hollywoodska legenda Paul Newman ho napríklad nosil každý deň od roku 1972 až do svojej smrti v roku 2008.

Skladba speváka 1

Hodinky Singer sú veľmi špeciálne hodinky. Zmysel pre detail, povrchovú úpravu a výber materiálov je to, čo robí tieto hodinky tak výnimočnými. Singer Track 1 sú chronografy s množstvom funkcií a ako všetky ostatné hodinky v tomto zozname okrem Seiko majú švajčiarsku mechaniku.

Omega Speedmaster Professional

Omega speedmaster je hviezdou na trhu s chronografmi od roku 1957. Variant Professional vyšiel o 6 rokov neskôr a okamžite sa stal ikonou štýlu. Krátko nato sa tieto hodinky stali aj prvými hodinkami, ktoré sa nosili na Mesiaci. Omega Speedmaster sú dnes najrozsiahlejšie testované hodinky a sú obľúbenou mechanickou klasikou pri spúšťaní nových kolekcií hodiniek.

Breitling Navitimer

Breitling Navitimer je obzvlášť atraktívny vďaka všetkým rôznym funkciám. Od jednoduchých aritmetických operácií cez prepočet výmenných kurzov až po výpočet spotreby paliva a priemernej rýchlosti tachometrom. Tieto funkcie môžu byť atraktívne pre ľudí, ktorí veľa cestujú, ako sú piloti. Po 60 rokoch je Breitling Navitimer stále ľahko rozpoznateľný. Modely s logom AOPA, ako aj tie s Valjoux 72 sú medzi zberateľmi veľmi vyhľadávané.

Značka Heuer Carrera

TAG Heuer Carerra boli predstavené v roku 1963. Tieto hodinky predbehli vtedajšiu konkurenciu a boli veľmi obľúbené v motoršporte. Pred príchodom Carrery mohli títo ľudia používať iba Omega Speedmaster. Až neskôr sa na trhu objavili ďalšie klasiky ako Rolex Daytona a Heuer Monaco. Dnes tento model nájdete v rôznych variáciách a prevedeniach.

Tag Heuer Monako

Tag Heuer Monaco sú jedinečné a ikonické hodinky, ktoré sú medzi zberateľmi veľmi žiadané. Pozornosť priťahuje nezvyčajný tvar týchto hodiniek. Tag Heuer Monaco bol o krok pred Seiko 6139 a Zenith El Primero. Stav týchto hodiniek je vo svete hodiniek skvelý. Tento ikonický status znovu a znovu potvrdili filmári, ktorí týmto hodinkám pripisujú rolu v rôznych filmoch. Tag Heuer Monaco sú hodinky s charakterom, ktoré vypovedajú.