30. máj (Corpus Christi) SHOWROOM OPEN - nedeľa 2. júna CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (10:00-14:00)

Čo robí klasická autodielňa?

Na údržbu môžete ísť samozrejme do klasickej garáže. Dobrá údržba je dôležitá pre moderné aj klasické auto. Pri servise klasického auta môžete myslieť na výmenu pneumatík, tlmičov či výmenu oleja. Je dôležité, aby ste našli spoľahlivú klasickú garáž, ktorá chce pre vás a vaše klasické auto to najlepšie. Mechanici v dielni klasických áut sú často sami nadšencami a ku klasikom sa správajú s rešpektom. Ak sa o svoje klasické auto správne staráte, zaistí to, že váš klasik bude vždy v špičkovom stave a môžete si ho kedykoľvek vychutnať.

Výhody klasickej autodielne

Údržba je dôležitou súčasťou vlastnenia klasického auta, rovnako ako moderného auta. Koniec koncov, chcete, aby ste si svoje klasické auto mohli užívať za každých okolností a nečakali vás prekvapenia. Niektorí majitelia klasických áut si radi pohrávajú so svojím klasickým autom, zatiaľ čo iní to radšej zadávajú do dielne.

Dobrý klasický autoservis má špecifické znalosti, ktoré prichádzajú s opravou a údržbou klasického auta. Výhodou je, že sa o klasické auto nemusíte starať sami a môžete sa spoľahnúť na odbornosť klasického autoservisu. Samozrejme, existuje množstvo vecí, ktoré môžete vziať do úvahy, aby ste udržali svoje klasické auto v čo najlepšom stave. Klasické auto vám napríklad odporúčame skladovať vo vnútri, udržiavať všetky tekutiny na správnej hladine a pravidelne s ním jazdiť.

Špecializované dielne klasických automobilov

Každé klasické auto je jedinečné, a preto má svoj vlastný prístup, pokiaľ ide o údržbu. Existujú napríklad klasické autoservisy, ktoré spolupracujú s takmer všetkými značkami, no nájdu sa aj špecialisti, ktorí sa zameriavajú len na jednu konkrétnu značku, napríklad klasické autá Porsche, Mercedes-Benz alebo Volkswagen. Nájdu sa aj špecialisti, ktorí sa zameriavajú len na konkrétny model ako Citroën 2CV alebo Volkswagen Beetle.

Výhodou klasického autoservisu, ktorý sa zameriava na opravy a údržbu jednej značky alebo modelu klasického auta, je, že sa môžete spoľahnúť na znalosti mechanikov. Keďže sa špecializujú na jednu značku alebo model, tieto klasiky často veľmi dobre poznajú a vedia rýchlo vyriešiť akékoľvek problémy.

Generálne opravy motora v klasickej autogaráži

Generálna oprava motora klasického auta je jednou z činností, ktoré sa vyskytujú pravidelne. Generálna oprava motora je renovácia všetkých častí motora s cieľom poskytnúť motoru druhú životnosť. Celý blok motora je rozobratý a každá časť je skontrolovaná a vyčistená. Myslite napríklad na brúsenie, kefovanie a leštenie. Ak je diel príliš opotrebovaný a už sa nedá použiť, vymení sa. Potom sa všetko znova zloží a motor môže trvať dlhú dobu. Generálna oprava motora je tiež trvalo udržateľným riešením, pretože všetko znova použijete. Klasických autodielní, ktoré ponúkajú generálne opravy motorov, je veľa. Odporúčame vám, aby ste si vždy urobili dobrý prieskum v rôznych klasických autodielňach, aby ste našli profesionálnu a spoľahlivú partiu.

Klasická autodielňa E&R Classics

ER classics má vlastnú dielňu klasických automobilov s 20 mechanikmi. V tejto dielni sú kúpené autá skontrolované a predávané klasické autá sú pred dodaním zákazníkovi vyrobené do top stavu. Keď si kúpite klasické auto alebo youngtimer v ERclassics, máte istotu, že auto najvyššej kvality bolo skontrolované najmenej na 125 bodov. V našej klasickej autodielni máme tím mechanikov, ktorí majú všetci svoje odborné znalosti. Jeden sa napríklad špecializuje na americké klasické autá, druhý na francúzsku alebo anglickú klasiku. Vďaka správnemu mixu mechaniky dokážeme vykonávať údržbu takmer každej značky a modelu klasického auta.