Nakupujte bezpečne online | Doručenie až k vašim dverám | Možnosť výmeny

Čo je to klasická prehliadka auta?

Kto nerád chodí na dovolenky a cestuje po okolí. Výhodou klasického výletu autom je, že máte všetku slobodu ísť kam chcete a navyše si celý svoj výlet môžete vyplniť sami. Čo robí výlet ešte zábavnejším, je urobiť ho so špeciálnym autom, akým je napríklad klasické auto.

Urobiť si klasický výlet autom je pre mnohých automobilových nadšencov jedinečným zážitkom. Urobíte si výlet vlastným klasickým autom alebo klasickým autom, ktoré máte prenajaté a ktoré si často dokážete poskladať sami. Jeden sa chce po talianskom pobreží previezť na klasickej Alfe Romeo a druhý sa radšej vyberie do hôr na klasickom Mercedese-Benz. Na klasickom výlete autom je skvelé, že sa môžete sami rozhodnúť, ako bude vaša trasa vyzerať a môžete si vybrať, či si tento výlet urobíte sami alebo s priateľmi.

Kedy absolvujete klasický výlet autom?

Ak máte vášeň pre klasické autá a radi cestujete vo svojom klasickom aute, môžete to spojiť s dovolenkou v zahraničí. Môžete to samozrejme urobiť sami, ale aj s priateľmi a rodinou. Pretože aké pekné je spoločne si užiť klasický automobilový koníček počas nádhernej cesty. Skvelé je, že si často môžete poskladať svoj vlastný zájazd a prispôsobiť si tak všetky aspekty zájazdu podľa svojich predstáv.

Koľko stojí klasická prehliadka auta?

Ceny organizovaných klasických zájazdov autom sa líšia v závislosti od cestovnej kancelárie. Pri určovaní ceny hrá rolu počet dní, trasa, miesto pobytu a auto, ktorým chcete cestu absolvovať. Vždy existuje klasický výlet autom, ktorý zodpovedá vašim želaniam a rozpočtu. Dobre sa preto orientujte a porovnajte si aj rôzne možnosti, ktoré klasické autocestovky ponúkajú.

Zostavte si svoj vlastný klasický výlet autom

Okrem organizovaného výletu si môžete zvoliť aj zmapovanie trasy sami. Ušetríte aj na nákladoch, pretože platíte len za prenocovanie a jedlo a nápoje. Máte teda slobodu určiť, kedy odídete, napríklad či je dobrá predpoveď počasia. Nemusíte nič brať do úvahy a môžete si vyskladať perfektný roadtrip pre vás.

Online klasické automobilové trasy

Ak máte problém s vytýčením trasy, keď si zostavujete svoju vlastnú klasickú cestu autom, teraz je na internete možné nájsť nespočetné množstvo trás. Tieto trasy často skladajú alebo odporúčajú iní nadšenci. K týmto trasám sa často pridáva popis so všetkým, čo sa dá na ceste vidieť a robiť. Zachováte si tak slobodu robiť všetko vlastným tempom a neviazať sa na organizovaný výlet, ale získate inšpiráciu na určenie trasy.

Na čo si mám dávať pozor pri klasickej ceste autom?

Ak nevlastníte klasické auto, neznamená to, že nemôžete ísť na klasický výlet autom. Existujú rôzni poskytovatelia, u ktorých si môžete rezervovať zájazd vrátane dopravy. Náklady na prenájom klasického auta sa v jednotlivých požičovniach líšia. Pri prenájme si dávajte pozor na podmienky a vždy si prečítajte drobné písmo.

Pred odletom si zistite, čo vás môže po ceste stretnúť, aby vás nečakali prekvapenia. Počas cesty si môžete vychutnať krásne cesty a fantastický zvuk klasického auta v pozadí.

Kto ponúka klasické výlety autom?

Existujú rôzne organizácie, ktoré ponúkajú klasické výlety autom, od veľkých cestovných organizácií až po menšie strany, ktoré sa špecializujú na cestovanie klasickými autami.

Niektoré príklady cestovných kancelárií v Anglicku, ktoré ponúkajú klasické výlety autom, sú: