Nedeľa 1. októbra CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (12:00-16:00) - 3. októbra (Deň nemeckej jednoty) SHOWROOM OPEN

Mille Miglia 2023

Klasické autá na predaj>

Mille Miglia 2023

Ako už názov napovedá, Mille Miglia sú preteky dlhé približne 1000 míľ cez krásne Taliansko. Mille Miglia je o cestovaní, elegancii, postoji, ktorý presahuje bežné veci: zážitok značky, ktorý sa žije po celý rok v znamení červenej šípky. Tento známy automobilový závod sa stal jedným z najznámejších a najkrajších pretekov. Čiastočne za to môže honosnosť klasických áut, pretože musia spĺňať prísne podmienky.
Počas pretekov Mille Miglia prejdete najkrajšie miesta Talianska. 1. deň sa odveziete z Brescie do Cervia – Milano Marittima, 2. deň do Ríma, 3. deň do Parmy a 4. deň späť do Brescie. Nielen tieto veľké mestá stoja za to meno, ale aj všetky malé dedinky a krajina, ktorou prechádzate, patria medzi najkrajšie miesta v Taliansku.

Kedy sa bude konať Mille Miglia 2023?

Mille Miglia sa koná každý rok v polovici júna. To isté platí aj pre tento rok. Prehliadka trvá 4 dni, počas ktorých prejdete 1000 míľ krásnym Talianskom, alebo kde si užijete všetky krásne klasické autá, ktoré prechádzajú okolo.

Vstupné na Mille Miglia 2023

Pretože Mille Miglia sú preteky po celej krajine, neexistujú žiadne skutočné vstupenky. Nemusíte vstupovať do žiadneho terénu. Keď ste v jednom z miest, cez ktoré prechádza Mille Miglia, môžete si zadarmo vychutnať všetky krásne klasické autá.
Je tu však možnosť zúčastniť sa s vlastným klasickým autom. Stojí to okolo 900 eur. Toto klasické auto musí spĺňať špeciálne podmienky. Viac si o tom môžete prečítať na stránke Mille Miglia.