Nedeľa 1. októbra CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (12:00-16:00) - 3. októbra (Deň nemeckej jednoty) SHOWROOM OPEN

Mille Miglia 2026

Klasické autá na predaj>

Mille Miglia 2026

Mille Miglia, ako už názov napovedá, je 1000 míľový pretek cez Taliansko. Počas Mille Miglia sa objavuje elegancia, cestovanie a postoj za hranicami bežných vecí. To sa odráža najmä v nádhere klasických automobilov, ktoré sa zúčastňujú tohto výletu. Musia spĺňať prísne požiadavky.
Počas pretekov prejdete najkrajšie miesta Talianska. Netýka sa to len veľkých miest ako Rím, Brescia, Milano Marittima a Cervia, ale nezabudne sa ani na malé malebné dedinky.

Kedy sa bude konať Mille Miglia 2026?

Mille Miglia sa koná každý rok v polovici júna. To isté platí aj pre tento rok. Prehliadka trvá 4 dni, počas ktorých prejdete 1000 míľ krásnym Talianskom, alebo kde si užijete všetky krásne klasické autá, ktoré prechádzajú okolo.

Vstupné na Mille Miglia 2026

Pretože Mille Miglia sú preteky po celej krajine, neexistujú žiadne skutočné vstupenky. Nemusíte vstupovať do žiadneho terénu. Keď ste v jednom z miest, cez ktoré prechádza Mille Miglia, môžete si zadarmo vychutnať všetky krásne klasické autá.

Parkovanie na Mille Miglia 2026

Preteky idú po celej krajine, takže vždy niečo z toho uvidíte. Upozorňujeme, že cesty budú pre preteky uzavreté. Ak si chcete preteky pozrieť, odporúča sa byť prítomná včas. Keď sa sami zúčastníte, nemusíte sa starať o to, kde zaparkuje vaše klasické auto. O toto všetko sa stará organizácia.

Zúčastnite sa Mille Miglia 2026

V Mille Miglia je tiež možnosť zúčastniť sa s vlastným klasickým autom. Stojí to okolo 900 eur. Toto klasické auto musí spĺňať špeciálne podmienky. Viac si o tom môžete prečítať na stránke Mille Miglia.

Dovolenka v Mille Miglia 2026

Ak sa sami nemôžete zúčastniť Mille Miglia, neznamená to, že si výlet nemôžete užiť. Každé miesto, kadiaľ prechádza Mille Miglia, je pre vás prístupné. Takto si stále môžete užívať všetku tú nádheru vozidiel, ktoré prechádzajú okolo. Ak chcete vidieť celú jazdu Mille Miglia, odporúča sa zostať v rôznych ubytovacích zariadeniach na miestach pozdĺž trasy. Samozrejme si môžete zvoliť aj pobyt na jednom mieste, aby ste si okrem Mille Miglia užili aj samotné miesto.