26. máj (Nanebovstúpenie Pána) SHOWROOM ZATVORENÝ


Ernst van Kempen

Moje meno je Ernst van Kempen, medzinárodný predajca v E&R Classics. V minulosti som absolvoval školenie Marketing a komunikácia, kde som v poslednom ročníku absolvoval stáž v spoločnosti Auto Elektro. Po praxi som tu začal pracovať a venoval som sa drobným technickým prácam a marketingovým prácam.

Po tomto období som pracoval 8 rokov v Autocentre Waalwijk ako predajca mladých ojazdených áut. Tam som zistil, že predávať je moja vášeň. Preto som po zamestnaní v Autocentre Waalwijk začal pracovať 2 roky ako predajca u špecialistu Mercedes-Benz v Moergestel. Potom som ešte 4 roky pracoval pre Autoservice van Eersel v Waspik. V E&R Classics pracujem už mnoho rokov ako predajca krásnych klasických áut, ktoré ponúkame.

Moje prvé auto bol čierny Fiat Tipo z roku 1997, ktorý som si kúpil, keď som mal 19 rokov. Miloval som mať vlastné malé auto, pretože vám dáva pocit slobody. Používal som ho ako každodenné auto, ale jazdil som s ním aj na dovolenku do Francúzska. Ísť k priateľom, ktorí bývali trochu ďalej, nebol problém, keďže som teraz mohol ísť, kam som chcel. Sám som sa postaral o drobnú údržbu a dal som do nej aj navigáciu a hmlovky. Rád som s tým pracoval.

Moje vysnívané auto je BMW 1990 z roku 850 v strieborno-sivej farbe s čiernym interiérom.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Rád by som odviezol Adriana van Hooydonka. Van Hooydonk je dlhodobo zodpovedný za dizajn BMW, Rolls-Royce a Mini. Myslím, že je pekné vidieť, že Holanďan má na starosti tieto značky áut na takej vysokej úrovni. Okrem toho, že určuje aktuálny dizajn, viem, že vlastní aj niekoľko klasických áut. Takže dosť rečí.

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Bude to nepochybne moja prvá jazda vlastným autom na juh Francúzska. Šoférovanie v noci, zlé počasie, stratené v Paríži kvôli obchádzke, spoplatnené cesty, zvlnený francúzsky vidiek, keď vyšlo slnko... Zažite takmer všetko v jednej jazde. Pocit slobody ísť kam chcete, to čo dostanete s (klasickým) autom sa nedá porovnať.

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Každodenná práca s produktom nadšenca: klasické autá. Rôznorodosť ľudí, ktorí k nám prichádzajú, je obrovská, no všetci majú jedno spoločné, všetci sú nadšencami klasických áut. Naviesť každého na kúpu klasického auta je skvelá zábava. Vzhľadom na širokú škálu klasík, ktoré tu máme, je tu niečo pre každého. Spolu s mojimi kolegami, ktorí sú tiež nadšencami áut, je to, že preniesť kúsok automobilových emócií, histórie a nostalgie na našich zákazníkov je to, vďaka čomu je tu také pekné.