26. máj (Nanebovstúpenie Pána) SHOWROOM ZATVORENÝ


Jeroen Rood

Moje meno je Jeroen Rood, medzinárodný predajca a kupujúci v E&R Classics. Vyštudoval som Automotive & Nautical Business Management na IVA v Driebergene. Počas štúdia som absolvoval stáž v ERclassics, ktoré sa mi tak zapáčilo, že som tam nakoniec pokračoval. Rád tu pracujem už mnoho rokov.

Svoje úplne prvé auto som si kúpil v ERclassics, keď som mal 16 rokov. Je to biele Volvo P1800, ktoré som si kúpil ako projektové auto a zrenovoval som ho s otcom. Obnova klasického auta nám trvala 3 roky a bol som veľmi hrdý, keď bola rekonštrukcia dokončená a konečne som mohol jazdiť na klasickom Volve. Medzitým som s Volvom P1800 najazdil pekných pár kilometrov a stále s ním pravidelne chodím na dovolenky.

Moje obľúbené klasické auto je Maserati 3500 GT
Moje auto snov je Maserati 3500 GT. Túto taliansku klasiku najradšej vidím vo farbe tmavomodrej s červeným koženým vnútrom.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Ak by som mohol niekoho povzbudiť, bol by to Stig z autosalónu Top Gear. Možno mi dá nejaké tipy na ceste...

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Moja najlepšia spomienka na autá je šmyk s klasickými Porsche. Tento deň sme si urobili krásnu jazdu so všetkými druhmi klasík Porsche a deň sme zakončili kurzom šmyku. Toto je spomienka, na ktorú nikdy nezabudnem!

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Žiadny deň nie je na ERclassics rovnaký, vďaka čomu je pre mňa taký zábavný a pestrý. Keď som na ceste kupovať klasické autá, stretávam všelijakých automobilových nadšencov a vidím tie najkrajšie (klasické) autá. Od anglických klasík až po nemecké športové autá, vždy som prekvapený, na aké krásne klasiky narazím.