28. a 29. máj (letnice) SHOWROOM ZATVORENÝ - nedeľa 4. júna CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OTVORENÉ (12:00-16:00)


Joep Cox

Volám sa Joep Cox, fotograf v E&R Classics. Sledoval som fotografický kurz na Sint Lucas. Vo voľnom čase som sa už zaoberal fotením historických áut a urobiť z toho moje povolanie bolo samozrejme úplne fantastické.

Moje úplne prvé auto je čierna Mazda MX5 z roku 1992. Kvôli tomuto autu som sa sám naučil hrať na (klasických) autách a vyrobil som ich úplne na okruh. Keď je pekné počasie, často ma nájdete na Nürburgringu, kde som už na Nordschleife odjazdil nespočetné množstvo kôl.

Moje auto snov je Ferrari F1989 Competizione z roku 40. Milujem línie tohto klasického Ferrari v kombinácii s jeho výkonom.
 
Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Ak by som mohol niekoho zdvihnúť, bol by to Richard Thompson. Je známym fotografom áut a fotí všetky druhy veteránov a superšportov na tých najkrajších miestach sveta.
 
Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Moja najlepšia spomienka týkajúca sa auta je, samozrejme, jedna z Nürburgringu. Nie vo vlastnej Mazde MX5, ale keď som si sám sadol za volant klasického Porsche. Toto je zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem.
 
Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Pracovný deň v E&R Classics je pre mňa taký zábavný, že môžem každý deň pracovať so špeciálnymi klasickými autami. Vždy ma prekvapí, aké klasické autá prichádzajú. Od obnoveného Austina Healeyho, Jaguar E-Type alebo Mercedes-Benz Pagoda až po Volkswagen Beetle Cabriolet alebo Citroën 2CV. Každé klasické auto má svoje čaro a táto rozmanitosť z neho pre mňa vždy robí výzvu.