14. júl (Deň Bastily) SHOWROOM OPEN - 21. júl (Belgický národný deň) SHOWROOM OPEN - júl a august OTVORENÉ ako zvyčajne


Kai de Ruijter

Volám sa Kai de Ruijter, som všestranný mechanik a technický špecialista v E&R Classics. Starám sa aj o zahraničné kontroly a zodpovedám za kontrolu nákupu. Ak chce zákazník vymeniť alebo predať klasické auto, pred kúpou auta skontrolujem, či klasika spĺňa naše normy.

Absolvoval som školenie prvého mechanika/technického špecialistu. Moja prvá práca bola ako mechanik v garáži špecializovanej na reštaurovanie talianskych veteránov. Tu moja láska ku klasickým autám len rástla a potom som urobil krok k práci v E&R Classics. Na veteránoch sa venujem už asi 10 rokov.

Aké bolo tvoje prvé auto a aké máš naň spomienky?
Moje úplne prvé auto bola Alfa Romeo 75. Talianske klasiky som absolútne miloval a jazdiť na tejto Alfe Romeo bolo splneným snom. Prvý deň, čo som začal jazdiť na tejto klasike, som sa trochu presvedčil (chcel som zapôsobiť na priateľku) s tým výsledkom, že pri prvej jazde som si pri parkovaní rozbil aj zadné svetlo. Bolo to skvelé auto, na ktoré stále často myslím.

Moje vysnívané auto je Ferrari 250 GTO
Moje vysnívané auto je Ferrari 250 GTO. Som veľkým fanúšikom talianskej klasiky a v mojich očiach je Ferrari 250 GTO najikonickejším autom, aké kedy bolo vyrobené. Dúfam, že jedného dňa budem mať opäť príležitosť jazdiť na tomto krásnom aute.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Keďže milujem známe autofilmy, rád by som si zajazdil Nicholasa Cagea. Samozrejme úplne štýlovo v známom Forde Mustang Shelby GT500 Eleanor z filmu 'Gone in 60 seconds'. Pred niekoľkými rokmi sme dokonca mali na sklade Mustang Eleanor na ERclassics, aké fantastické auto to bolo. Okrem Ferrari 250 GTO patrí do mojej top 10 najobľúbenejších áut aj Eleanor.

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Najkrajšie spomienky týkajúce sa auta sú mnohé dovolenky, ktoré sme absolvovali v našom Peugeote 306 Cabriolet. 5000 kilometrov so stiahnutou kapotou, úžasné! Z nejakého dôvodu sa nám vždy podarí dostať sa na cesty, kde by ste za normálnych okolností mali prísť len s pohonom 4x4. Verný Peugeot nás však nikdy nesklamal a vždy nás bezpečne priviedol domov.

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Fantastickí kolegovia a dobrá atmosféra vo firme sa starajú o to, aby vám pracovný deň rýchlo ubehol. Navyše je naozaj radosť pracovať s takými krásnymi klasickými autami. Od americkej klasiky po britské klasické autá, to všetko je na ERclassics. Široká ponuka klasických automobilov tiež zaisťuje, že nebudete nikdy zaneprázdnení tou istou prácou. Každá klasika je iná a vyžaduje si iný prístup. Na mojej tvorbe sa mi páči aj rôznorodosť. Jeden deň som na mieste u zákazníka vo Francúzsku a druhý deň pracujem na a Jaguar E-Type. Žiadny deň nie je rovnaký!