Nedeľa 1. októbra CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (12:00-16:00) - 3. októbra (Deň nemeckej jednoty) SHOWROOM OPEN


Lian Balemans

Volám sa Lian Balemans, zodpovedám za dopravu k zákazníkovi a od neho. Keď sa predávajú klasické autá, ja som ten, kto ide zákazníkovi dodať jeho vysnívané auto. Zbieram ich aj od zákazníkov pri kúpe klasických áut a youngtimerov.

Navštevoval som Záhradnícku školu, po ktorej som pracoval v odbore vo firme špecializovanej na mrazenú zeleninu. Potom som dlho dohliadal na akcie v požičovni atrakcií.

Moje prvé auto bol Datsun 100
Moje úplne prvé auto bol Datsun 100 v červenej farbe. Miloval som toto auto a absolútne som miloval farebnú schému. Datsun 100 ma vzal všade a nikdy ma nesklamal. Bolo to skvelé auto!

Moje vysnívané auto je Mercedes-Benz 450 SL
Mojím absolútnym vysnívaným autom je Mercedes-Benz 450 SL. Každopádne, preferujem klasické modely Mercedes-Benz a myslím si, že 450 SL je najlepší na jazdu a má najlepší vzhľad.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Samozrejme, moje vnúčatá Benja a Lowen! Úplne milujem týchto malých a každú jazdu z toho robíme spolu párty.

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Moja najlepšia spomienka na auto je prehliadka Mercedesu-Benz CLS. Sila tohto športového auta urobila taký dojem, že na tento moment nikdy nezabudnem. Okrem toho som jazdil na mnohých klasikách na ERclassics. Od a Jaguar E-Type na Austin Healey alebo Mercedes-Benz Pagoda. Každé klasické auto má svoje čaro a jazdné vlastnosti. Vďaka tomu je jazda v klasickom aute taká zábavná.

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Najlepšou časťou pracovného dňa v E&R Classics je dodanie klasického auta zákazníkovi. Nie je nič lepšie ako široký úsmev na tvári spokojného zákazníka. Ak aj táto osoba zanechá pozitívne hodnotenie, viem, že som svoju prácu urobil dobre. Navštevujem aj tie najzvláštnejšie miesta. Podarilo sa mi napríklad dodať krásne Porsche 356 na španielsky ostrov a nedávno a Jaguar MK2 v Taliansku. Stretnete tých najzvláštnejších ľudí, z ktorých každý má svoj vlastný príbeh a vášeň pre veterány. Každé doručenie je pre mňa výnimočný moment.