14. júl (Deň Bastily) SHOWROOM OPEN - 21. júl (Belgický národný deň) SHOWROOM OPEN - júl a august OTVORENÉ ako zvyčajne


Maartje Praag

Volám sa Maartje Praag, zamestnanec personálu a organizácie v E&R Classics. Vyštudoval som MEAO-CE a v minulosti som pracoval ako sprostredkovateľ v pracovnej agentúre. Potom som 10 rokov pracoval ako výkonný tajomník na Súdnom lekárstve GGD Hart voor Brabant v Tilburgu. V E&R Classics pracujem od úplného začiatku.

Moje úplne prvé auto bol červený Citroën 2CV, z ktorého dokonca dodnes poznám ŠPZ! Bol som veľmi hrdý na svoj francúzsky kabriolet a jazdil som s ním všade. Vzal som si ho dokonca na dovolenku do južného Francúzska.

Moje vysnívané auto je Chevrolet Corvette z roku 1957 v dvojfarebnej baby modrej s bielym lakom. Tiež si myslím, že červeno-biely Austin Healey 3000 MK3 je krásne klasické auto!

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Bibian Mentel. Bola trojnásobnou paralympijskou šampiónkou a štvornásobnou para-majsterkou sveta. Táto žena pre mňa znamenala veľa. Jej optimizmus, láskavý život, jej odolnosť a láska a ocenenie ľudstva. Je to pre mňa podpora v ťažkých časoch.

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
No "najlepšie"... teraz sa na tom môžem zasmiať; v momente, keď sa vietor dostal pod strechu môjho Citroënu 2CV po prebdenej noci. Uprostred noci na oneskorenej tmavej ceste mi strecha auta vrátane celých dverí batožinového priestoru odletela za jedinú sekundu. Bol to trochu šok, ale našťastie som ešte našiel polovicu auta v tmavej priekope.

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Len ťažko dokážem slovami opísať radosť z mojej práce. Je pre mňa naozaj radosťou, že môžem chodiť každý deň do práce a byť obklopený všetkými krásnymi klasickými autami. Od prvej minúty som videl, ako spoločnosť rastie spolu s manželom Ernestom a vedúcim dielne Ronom. Je nepredstaviteľné, čím sme spolu prešli a som veľmi hrdý na to, kým sme sa stali E&R Classics.

Našich zamestnancov vnímam ako svoje „vlastné deti“ a myslím si, že je veľmi dôležité, aby sa každý cítil na pracovisku príjemne. Spolu tvoríme tím a sme na rovnakej vlne. Preto si myslím, že pri prijímaní nového kolegu je veľmi dôležité, aby zapadol do kolektívu. Veľmi ma baví aj rôznorodosť v práci a verte mi, že v E&R Classics nie je žiadny deň rovnaký.