14. júl (Deň Bastily) SHOWROOM OPEN - 21. júl (Belgický národný deň) SHOWROOM OPEN - júl a august OTVORENÉ ako zvyčajne


Max van Alphen

Moje meno je Max van Alphen, kontrolór kvality/testovací vodič v ERclassics. Na strednej škole som navštevoval Atheneum, potom som nastúpil na kurz Automobilové inžinierstvo na Technickej univerzite. Po roku sledovania tohto školenia som zistil, že mojou vášňou je skôr skĺbiť vedomosti a skutočne si niečo vyrobiť vlastnými rukami. TU/e bol teda pre mňa príliš teoretický, tak som začal sledovať Automotive Engineering v HBO. Za posledné 4 roky som sa tu veľa naučil a v lete 2022 skončím.

Po niekoľkých brigádach ako tínedžer som sa v roku 2014 uchádzal o prácu v ERclassics. Tu som mohol pracovať a začal som s malými prácami, ako je údržba dielne. V E&R Classics pracujem už pomerne dlho a teraz sa venujem najmä technickej a optickej kontrole predávaných áut.

Moje úplne prvé auto bol Pontiac Firebird z roku 1978
Prvé auto som si kúpil, keď som mal 18 rokov. Toto bol strieborno-sivý Pontiac Firebird z roku 1978. Vždy som mal rád americké veterány a Pontiac obzvlášť. Dlho som teda brázdil internet, aby som našiel nejakú peknú. Keď som našiel Pontiac, ktorý spĺňal moje potreby, okamžite som sa tam vybral s otcom, aby som si ho prezrel a kúpil. Bol som taký šťastný, keď prišiel o týždeň neskôr. Dodnes mám túto americkú klasiku a užívam si ju každú letnú sezónu.

Moje vysnívané auto je Chevrolet Camaro Yenko z roku 1969
Ako milovník klasických áut je samozrejme ťažké vybrať 1 vysnívané auto, keďže by som tu mohol urobiť zoznam stovky klasík. Kto ma pozná, vie, že som veľkým fanúšikom amerických klasických áut. Ak by som si mohol vybrať 1 auto, myslím, že by to bol Chevrolet Camaro Yenko z roku 1969. A najlepšie vo farbe Hugger Orange.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Rád by som pozdvihol Barryho Haya, hlavného speváka Golden Earring. Okrem toho, že vyzerá ako fajn chlap na smiech, je pekný vedľajší efekt, že mohol spievať Radar Love naživo. Toto je pre mňa najlepšia pieseň na turné v mojom Pontiac!

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Ako milovník americkej klasiky prirodzene navštevujem rôzne automobilové akcie v Holandsku, aby som obdivoval tieto nádherné autá. Asi pred 10 rokmi ma však otec zobral na najväčšie stretnutie amerických klasických áut na svete, do Švédska. Ročne sa tu zíde okolo dvadsaťtisíc klasikov, neveril som vlastným očiam! Vhodne sme sa tam odviezli aj na starom Chevrolete Caprice. Na tento zážitok nikdy nezabudnem a už teraz sa tešíme, že sem v blízkej budúcnosti opäť pôjdeme!

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Samozrejme príjemná pracovná atmosféra a milí kolegovia robia prácu v ERclassics veľmi príjemnou. Okrem toho je pre mňa vždy prekvapením, ktoré klasiky sú v pláne na záverečnú kontrolu. Každé klasické auto jazdí inak a prináša určitý pocit. Vďaka veľkej rozmanitosti krásnych youngtimerov a klasických áut je každý pracovný deň v ERclassics skvelý.