14. júl (Deň Bastily) SHOWROOM OPEN - 21. júl (Belgický národný deň) SHOWROOM OPEN - júl a august OTVORENÉ ako zvyčajne


Viktor Klemenčič

Volám sa Viktor Klemencic, som všestranný mechanik v E&R Classics. Narodil som sa v Slovinsku a tam sa tiež začala moja láska k veteránom. Pracoval som tu s otcom na klasických autách 19 rokov. Za tých 19 rokov som sa veľa naučil. Keďže moja mama je Holanďanka, presťahoval som sa do Holandska už dávno a začal som pracovať v ERclassics. Tu by som mohol pokračovať vo svojej vášni a pohrávať sa s veteránmi.

Moje úplne prvé auto bol biely Chevrolet Caprice z roku 1977. Toto auto používam ako denný vodič asi 6 rokov.

Moje vysnívané klasické auto je Cadillac Le Mans z roku 1950
Moje vysnívané auto je Cadillac Le Mans z roku 1950. Myslím, že je to krásna klasika, ktorá navyše naozaj jazdí ako klasické auto. Nič sa nevyrovná čistému pocitu, ktorý máte, keď šoférujete klasické auto z 50. rokov. Tieto druhy áut vyžadujú vašu pozornosť počas jazdy a to je niečo, čo mi rozbúcha srdce.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Ak by som mohol niekoho odviezť, bol by to Salvador Dalí. Jeho umenie sa mi veľmi páči a je tiež trochu blázon ako ja... Chodieval som na jeho výstavu Dante's Inferno do nádherného zámku v Slovinsku. To je moment, na ktorý nikdy nezabudnem. Jeho umenie je preto pre mňa mimoriadne výnimočné.

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Raz som pracoval na Cadillacu zo 1960. rokov z kolekcie Graceland. Zákazník si nebol istý, či auto šoféroval Elvis Presley (mal niekoľko Cadillacov), ale myšlienka, že prácu na americkej klasike veľmi ozvláštnil.

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
To, čo mi robí pracovný deň tým najlepším, je vzájomná atmosféra v tíme. Všetci kolegovia spolu dobre vychádzajú a všetkých ich práca baví. Káva v jedálni je tiež veľmi chutná!

Tiež ma veľmi baví pracovať pre zákazníkov, ktorí milujú veterány. Títo automobiloví nadšenci rozumejú lepšie ako ktokoľvek iný, ako fungujú klasické autá. Niekedy je ťažké získať súčiastku, ale skutočný nadšenec klasických áut to vždy zvládne s pochopením. Reakcia spokojného zákazníka, keď dostane svoju krásnu klasiku v top stave, je pre mňa na nezaplatenie!