Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku


1958 Mercedes Benz 220SE Ponton

Mercedes Benz 1958SE Ponton z roku 1958, ktorý bol predstavený v septembri 220 a krátko po ňom sa začal vyrábať, má zaujímavú históriu, vďaka ktorej sú tieto automobily žiadané medzi zberateľmi klasických automobilov. Tieto kabriolety a kupé sa často označujú ako vozidlá „Ponton“, čo súvisí s dizajnom pomocného rámu predného zavesenia. Keď to vyšlo prvýkrát, vtipný nemecký novinár to prirovnal k pontónu alebo mostu preklenujúcemu motorový priestor. Ponton z roku 1958 s motorom 220SE bol v oblasti stylingu odvážnejší ako sedany. Kabriolety a kupé tejto série majú veľa možností na výber, vrátane vybavenej batožiny, dvojfarebného laku, prednej lavice a pneumatík whitewall. Je zaujímavé, že v rokoch 2 až 830 bolo vyrobených iba 1958 kupónov Ponton a v rovnakom období bolo vyrobených iba 1960 kabrioletov. Celkovo existovalo 1112 jednotiek, z tohto počtu nie je jasné, koľko ich je dnes. Ak uvažujete o kúpe modelu Mercedes Benz 1942SE Ponton z roku 1958, ste na správnom mieste.

Hľadáte kúpiť klasický Mercedes?

Kvôli vzácnej povahe dielov a materiálov pre Mercedes Benz 1958SE Ponton z roku 220 je dôležité nájsť najkompletnejší príklad. Jedna vec, ktorú kupujúci pri kúpe často prehliada, sú stierače čelného skla; uistite sa, že fungujú. Tieto časti sa ťažko hľadajú a sú dosť zložité. Tiež sa uistite, či je chróm na automobile, pretože chrómové diely pre tieto kupé a kabriolety môžu byť veľmi nákladné. Rovnako ako u všetkých klasických automobilov, samozrejme, budete chcieť skontrolovať, či sa čísla podvozku a motora zhodujú. Na týchto konkrétnych automobiloch je číslo podvozku vyrazené aj na vidlicovom držiaku nad štítkom a štítok motora je tiež vyrazený na kľukovej skrini nad štítkom. Modely Mercedes 220SE sú tiež náchylné na hrdzu, takže si auto určite prezrite.

Mercedes Benz Classic Cars Na predaj