30. máj (Corpus Christi) SHOWROOM OPEN - nedeľa 2. júna CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (10:00-14:00)

Klasické autokluby

Čo je klasický autoklub?

Klub alebo komunita klasických áut je skupina ľudí, ktorí zdieľajú rovnakú vášeň pre klasické autá určitej značky alebo modelu. Klasické autokluby často vedú dobrovoľníci, ktorí sú členmi klubu a majú vášeň pre konkrétnu značku alebo model alebo spôsob jazdy. Spomeňte si na jazdenie rally, cestovanie do zahraničia alebo dokonca jazdu v teréne.

Kluby klasických áut už desaťročia zabezpečujú, že ľudia s vášňou a láskou ku klasickým autám sú zjednotení. Často majú títo ľudia vášeň pre určitú značku alebo typ, o ktorú sa radi delia s ostatnými. Hlavným účelom klubu klasických áut je stretnúť sa a zabaviť sa s ostatnými nadšencami klasických áut.

Tam, kde sa klasické autokluby združovali najmä fyzicky, sa v súčasnosti vytvára online čoraz viac komunít klasických áut.

Výhody klasického autoklubu

Mnoho klasických autoklubov si účtuje členský poplatok výmenou za rôzne doplnky, ako sú akcie a klubové časopisy. Tieto publikácie často obsahujú fotografie, informácie od a o iných členoch, rady týkajúce sa servisu a dielov, položiek a vozidiel na predaj. Taktiež dávajú členom možnosť pracovať na svojej sieti na organizovaných podujatiach, čo so sebou prináša rôzne výhody.

Klasické autokluby organizujú stretnutia (stretnutia), na ktorých často vítajú záujemcov. Okrem toho sa kluby klasických áut zúčastňujú aj rôznych aktivít, ako sú klasické rely a výstavy.

Rôzne typy klasických autoklubov

Ak si kúpite klasické auto a chcete vstúpiť do klasického autoklubu, máte niekoľko možností. Môžete sa rozhodnúť pripojiť sa k všeobecnému klubu klasických áut. Toto je klub, kde sú vítané klasické autá všetkých značiek. V tom prípade nemusíte mať konkrétne klasické auto pre konkrétny klub.

Existujú aj klasické autokluby, ktoré sa zameriavajú na kolekciu značiek, napríklad klasický autoklub, ktorý sa zameriava špeciálne na ľudí s anglickým alebo americkým klasickým autom. Najbežnejšie klasické autokluby sú tie, ktoré sa zameriavajú na konkrétnu značku ako MG Car Club, Austin Healey Owners Club resp. Jaguar Klub Daimler.

Existujú aj klasické autokluby, ktoré idú ešte o krok ďalej a skutočne sa zameriavajú na konkrétny model. Spomeňte si na Ford Mustang Club, Fiat 500 Club alebo Citroën 2CV Club.