Nakupujte bezpečne online | Doručenie až k vašim dverám | Možnosť výmeny
  • Vráťte sa na prehľad

Hľadáte klasické autodiely? Tu nájdete všetko, čo potrebujete vedieť!

Ak vlastníte klasické auto alebo si s ním niekedy pohrávate, nepochybne budete potrebovať súčiastky. Nákup klasických automobilových dielov je však často podceňovaný. Vďaka všetkým dnes dostupným zdrojom a kanálom to môže niekedy spôsobiť zmätok. Aby sme vám ako nadšencom klasických automobilov poskytli čo najlepšie služby, vytvorila spoločnosť E&R Classics originálne prostredie pre klasické automobilové diely. Na tejto stránke poskytujeme podrobné vysvetlenie sveta klasických automobilových dielov a všetkého, čo k tomu patrí.

Kedy kupujete klasické autodiely?

Diely pre vašu milovanú klasiku, ktoré sú samozrejme veľmi dôležité pre udržanie vášho hrdého vlastníctva v špičkovej kondícii. Rovnako ako nové auto, aj klasické auto je potrebné správne udržiavať. Samozrejme záleží na tom, ako intenzívne a akým spôsobom používate svoju klasiku. Používate ho na krátku jazdu alebo s ním idete na rally? Musí klasika podať výkon a byť schopný rýchlej jazdy alebo idete párkrát do roka na pokojné turné s klubom? To všetko je treba mať na pamäti pri hľadaní klasických automobilových dielov.

Kde nájdem klasické automobilové náhradné diely?

Nadšenci klasických automobilov si často užívajú prehliadky veľtrhov, ktoré hľadajú chýbajúcu časť. V tomto prípade existuje veľa udalostí a veľtrhov s klasickými automobilmi, kde si okrem prehliadky krásnych klasík môžete kúpiť aj nové a použité diely. Môže sa ale tiež stať, že chcete tento víkend šoférovať a že sa práve rozbila časť. V takom čase často začnete zháňať diely online. V súčasnosti existuje veľa internetových obchodov so špecialistami, ktorí sa vcelku zameriavajú výlučne na starodôchodcov.

Koľko stoja klasické autodiely?

Cena klasických automobilových dielov sa môže veľmi líšiť. Napríklad máte Volkswagen Beetle, kde sa zarobili milióny, alebo jazdíte v exkluzívnom Austin Healey. Môžete si predstaviť, že diely pre VW Beetle sa dajú zohnať oveľa ľahšie, a preto majú inú cenu ako diely pre Austin Healey. Pri objednávaní klasických automobilových dielov online môžete ľahko porovnať rôznych poskytovateľov a posúdiť ich na základe pomeru ceny a kvality. Ak sa rozhodnete pre ojazdené klasické automobilové súčiastky s menšími známkami opotrebenia, môže to tiež spôsobiť rozdiel v cene.

Aký typ klasických automobilových dielov je k dispozícii?

Žiadna značka klasického automobilu nie je rovnaká. Niektoré klasiky sú technicky menej zložité ako iné. Medzi príklady dielov patria tesnenia, brzdové kotúče, brzdové doštičky, vodné čerpadlo, chladič a ďalšie. Môžete myslieť aj na optické časti, ako sú ozdobné lišty, zrkadlá, nárazníky a napríklad okná. Potom je rozdiel v značkových dieloch alebo univerzálnych dieloch. Myslite napríklad na univerzálne palivové systémy, niektoré žiarovky alebo iné veci.

Pre ktoré značky klasických automobilov sú dostupné diely?

Náhradné diely sú k dispozícii pre všetky značky klasických automobilov. Od exkluzívnych značiek ako napr Jaguar E Type, Austin Healey alebo Rolls Royce na diely pre Mini, VW Beetle, MGB alebo Triumph Spitfire. Vzhľadom na veľkú popularitu klasického automobilového hobby sú diely k dispozícii pre všetky značky a typy. Keďže všetky dostupné internetové obchody sú dnes k dispozícii, objednávanie klasických automobilových dielov je stále jednoduchšie.

Ako si môžem kúpiť diely pre svoje klasické auto?

Nákup dielov je možné vykonať rôznymi spôsobmi: na mieste u špecialistu na klasické automobily, na veľtrhu alebo počas udalosti. Výhodou je, že na mieste môžete klásť otázky k produktom a zjednávať cenu. Nákup dielov sa v dnešnej dobe vo väčšine prípadov uskutočňuje online. Môžete ľahko filtrovať podľa značky a typu klasického automobilu a dielov, ktoré potrebujete vo webovom obchode s klasickými autodielmi. Môžete si urobiť prieskum z domu, porovnať špecialistov a potom si nechať diely doručiť domov.

Môžem sám vymeniť diely svojho klasického auta?

Majstrovanie s klasickými autami je často veľká časť záľuby. Existujú dokonca aj niektorí nadšenci, ktorí sami vykonávajú kompletné náhrady. Nie všetci sú však rovnako šikovní, a preto je dobré vopred zvážiť, či si môžete diely vymeniť sami, alebo to zveríte odborníkovi. Často existuje veľa inštruktážnych videí a článkov online o vykonaní drobnej údržby, ako je výmena oleja alebo nové svetlo. Pri komplikovanejších prácach, ako je výmena brzdových kotúčov, je často lepšie nechať si ich urobiť odborníkom.

Nové alebo ojazdené klasické automobilové diely

Pri kúpe klasických automobilových súčiastok máte niekedy na výber medzi novými alebo použitými dielmi. Spotrebné diely, ako sú hadice, tesnenia a gumy, sú často nové. Napríklad, ak hľadáte repasovanú prevodovku pre svoje britské klasické auto, často skončíte s ojazdenými klasickými autodielami, jednoducho preto, že už nie sú vyrobené žiadne nové klasické autodiely určitých značiek. Pri kúpe použitých dielov sa vždy dôsledne informujte o ich histórii. Použité diely môžu byť často rovnako dobré ako nové diely, pokiaľ nie sú poškodené.

Diely pre americkú, európsku alebo britskú klasiku

Okrem rôznych značiek a druhov klasiky je veľký rozdiel aj v častiach, či už sa jedná o americké, európske alebo anglické klasické auto. Niektoré krajiny majú jednoducho menšiu reputáciu kvality ako iné. A nezabudnite, že sa používajú rôzne jednotky merania pre jednotlivé krajiny. Napríklad niektoré značky merajú s palcami a iné s centimetrami. Môže sa stať, že si objednáte diely, ktoré nie sú vhodné pre vaše náradie.

Ste pripravení objednať si klasické automobilové diely?

V spoločnosti E&R Classics robíme všetko pre to, aby sme čo najlepšie zachovali klasické hobby automobilov. Dúfame preto, že po prečítaní týchto informácií ste si plne vedomí všetkého, čo súvisí s klasickými súčiastkami do auta.

Prehľad rôznych špecialistov na klasické automobilové súčiastky

Ďalej uvádzame prehľad najbežnejších značiek klasických automobilov. Keď kliknete na jedno z log značiek, dostanete sa na stránku so všetkými informáciami o častiach tejto značky a súvisiacich typoch. Predstavujeme vám tiež niekoľko poskytovateľov, ktorí sa plne špecializujú na príslušnú značku.