Nakupujte bezpečne online | Doručenie až k vašim dverám | Možnosť výmeny

Poistite svoje klasické auto

Čo je klasické poistenie auta?

Pod pojmom klasické auto si každý predstaví určité auto, ale čo presne znamená pojem klasické auto? Automobil sa označuje ako klasický automobil, ak je starší ako 30 rokov. Akonáhle je auto klasifikované ako klasické auto, prináša to množstvo výhod vrátane klasického poistenia auta.

Vo väčšine prípadov je najlepším poistením pre vaše klasické auto lacné poistenie s najlepšími podmienkami alebo najlepší pomer cena/kvalita s dobrými a férovými podmienkami.

Porovnajte si klasické poistenie auta

Klasické poistenie auta ponúka viacero strán, ktoré sa môžu líšiť od veľmi veľkých až po menšie strany. Pred uzavretím poistenia je rozumné porovnať príslušné poistné zmluvy. Medzi rôznymi poisťovňami sú často značné rozdiely v poistnom. Podmienky sa môžu v jednotlivých poisťovniach značne líšiť. Je samozrejme škoda platiť príliš veľa a porovnávanie vám často zaberie len pár minút času. Môžete tak ušetriť veľa na prémii.

Vyberte si porovnávač a vyplňte údaje o svojom klasickom aute. Potom porovnajte rôzne poistné a podmienky. Ak existuje také, ktoré vyhovuje vašim potrebám, klasické poistenie auta môžete často jednoducho uzavrieť online.

Príkladom stránky, na ktorej si môžete porovnať klasické poistky na autá, je napríklad:

moneysupermarket.com

Koľko stojí klasické poistenie auta?

Rovnako ako pri bežnom poistení auta, aj pri klasických autách máte rôzne cenové segmenty. Bez ohľadu na to, aké drahé je vaše klasické auto, okrem obstarávacej ceny existuje množstvo ďalších aspektov, ktoré môžu určiť, v ktorom cenovom segmente vaše klasické auto skončí. Myslite na ďalšie aspekty, ktoré musíte vziať do úvahy, ako je údržba, skladovanie a palivo.

Existujú rôzne charakteristiky, od ktorých sa odvíja výška poistného klasického automobilového poistenia. Najdôležitejšie dve sú odhadovaná hodnota a vek klasického auta. Vo väčšine prípadov sa poistné zvyšuje s vyššou hodnotou. V niektorých prípadoch platíte fixné poistné.

Ak sa pozrieme na vek vozidla, znamená to, že čím staršie je vaše klasické auto, tým je poistné nižšie.

Uzatvorenie klasickej poistnej zmluvy na auto

Uzatvorenie klasickej poistnej zmluvy na auto je veľmi jednoduché a dostupné pre každého. Môžete to jednoducho urobiť online, telefonicky alebo v mieste poisťovateľa.

Keď uzatvárate klasickú poistnú zmluvu na auto, poisťovňa bude brať do úvahy množstvo bodov, ako je oblasť, kde bývate, či ste boli suspendovaný alebo vylúčený, koľko rokov bez škôd ste si vybudovali, či vždy ste platili všetky účty načas a či ste nemali vodičský preukaz alebo záznam v registri trestov.

Žiadosť o klasické poistenie auta je vo väčšine prípadov vybavená obratom a dostupná pre každého.

Pravidlá pre poistenie klasického auta

Podmienky a pravidlá sú dostupné u jednotlivých poisťovateľov. Niektoré príklady pravidiel, ktoré platia pre takmer každú poisťovňu, sú:

- Musíte vlastniť ďalšie auto, ktoré používate ako denné auto.

- Auto, ktoré používate každý deň, musí byť poistené v tej istej poisťovni.

- Pre auto je stanovený minimálny a maximálny vek.

- S autom možno najazdiť maximálny počet kilometrov za rok.

- Existuje maximálna znalecká hodnota.

- Musíte zabezpečiť správnu ochranu a bezpečnosť vášho klasického auta.

Je možné uzavrieť aj klasické poistenie auta s doložkou skladovania. Ak je to tak, musíte byť schopní preukázať, že vaše klasické auto je medzi západom a východom slnka uložené v uzavretom priestore. To môže viesť k nižšej prémii.

Nestačí teda zaparkovať svoje klasické auto v parkovacej garáži, ktorá je prístupná aj iným osobám. Umiestnenie klasického auta pod prístrešok pre auto alebo za plot tiež nestačí. Tieto požiadavky sa líšia podľa poisťovateľa, produktu, typu a hodnoty vozidla. Preto je dôležité, aby ste to prediskutovali so svojím poisťovateľom, ak si myslíte, že na to máte nárok.

Niektoré spoľahlivé poisťovne v Anglicku a USA, ktoré ponúkajú aj klasické poistenie áut, sú: Moneysupermarket, Admiral, Footman James, Lancaster, AXA, Adrian Flux, Carole Nash, Autoline a Swinton.