Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Nedeľa 1. novembra (Deň všetkých svätých) EXTRA OTVORENÉ od 12:00 do 16:00
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Jaguar E-Type Cabriolet

Jaguar E-Type bol pôvodne navrhnutý a predstavený verejnosti ako grand tourer s pohonom zadných kolies vo forme 2-sedadla a ako kabriolet 2-sedan. "2 + 2" 4-sedadlo verzia kupé, s predĺženým rázvorom, bol prepustený o niekoľko rokov neskôr. Neskoršie modelové aktualizácie Jaguar E-Type boli oficiálne označené ako "Series 2" a "Series 3" a časom sa staršie autá označujú ako "Series 1" a "Series 1.5". Marca 1961, bola zavedená séria 1, ktorá bola pôvodne určená len na export. Spustenie domáceho trhu prišlo o 4 mesiacov neskôr v júli 1961. Autá v tejto dobe používali trojitý SU karburátový 3.8 litrový 6-valcový motor Jaguar XK6 od firmy XK150S. Skoršie postavené autá používali vonkajšie uzávery kapoty, ktoré vyžadovali nástroj na otvorenie a mal plošný dizajn podlahy. Tieto autá sú vzácne a cennejšie. Potom boli podlahy vyklenuté tak, aby poskytovali väčšiu miestnosť pre nohy a dvojité uzávery kapoty sa presunuli dovnútra auta. Október 1964, motor 3.8-litrov bol zvýšený na 4.2 litrov.

Jaguar Classic Cars na predaj

Vlastnosti vozidiel série 2 sú otvorené svetlomety bez sklených krytov, zadný nárazník s obalom, prestavené a väčšie predné a zadné svetlá pod nárazníkmi, lepšie chladenie pomocou zväčšenej "ústie" a dvojitých elektrických ventilátorov a zvýšených bŕzd , Motor je ľahko identifikovateľný vizuálne zmenou z hladko leštených krytov vačiek na priemyselnejší "rebrovaný" vzhľad. V Spojených štátoch bola odladená s dvojitými Strombergmi a väčšími odstupmi ventilov, ale v Spojenom kráľovstve si udržali trojité SU a oveľa tesnejšie ventilové odstupy. Interiér a palubná doska boli tiež prepracované; ktoré spĺňali predpisy USA o ochrane zdravia a bezpečnosti, boli nahradené prepínacími spínačmi. Taktiež boli namontované nové sedadlá. K dispozícii boli aj možnosti klimatizácie a posilňovača riadenia.

Nákup Jaguar E-Type Cabriolet?

Bol predstavený nový motor 5.3L 12 s valcovým motorom Jaguar V12 so štandardným posilňovačom riadenia a uprednostnenými brzdami. Štýl FHC s krátkym rozchodom kolies bol prerušený a model V12 bol k dispozícii len ako konvertibilné a 2 + 2 kupé. Prevodovka použila základňu s dlhším rázvorom 2 + 2. Séria 3 je ľahko rozpoznateľná veľkou krížovou mriežkou prednej mriežky a rozšírenými oblúkmi kolies a odznakom na zadnej strane, ktorý prehlasuje, že je to V12. Automobily pre trh USA boli vybavené veľkými vyčnievajúcimi gumovými nárazníkmi prekračujúcimi jazdy, aby spĺňali nariadenia o dopade 8 km / h, avšak na európskych modeloch boli výrazne menšie. Americké modely majú aj opakované bočné indikátory na predných krídlach. Bolo tu tiež veľmi obmedzené množstvo typov 6-valcov série 3 E-postavené.

Jaguar E-Type Cabriolet

E & R Classics, váš špecialista Jaguar Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu vozidla Jaguar E-Type Cabriolet v ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváračské a interiérové ​​konanie pre váš automobil Jaguar E-Type Cabriolet
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletné reštaurovanie vášho vozidla Jaguar E-Type Cabriolet
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny