✔ Nakupujte bezpečne online ✔ Celosvetové doručenie až k vašim dverám ✔ Možné prihlásenie
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Mercedes-Benz 280 SL

Mercedes-Benz 280 SL bol predstavený v decembri 1967 a vyrába sa do 23 February 1971. V priebehu rokov sa W113 vyvinul zo športového auta na pohodlný veľký turista. Americké modely boli zvyčajne vybavené štvorstupňovou automatickou prevodovkou a klimatizáciou. Modely manuálnej prevodovky sa dodávali so štandardnou štvorstupňovou alebo voliteľnou päťstupňovou ZF. V Európe boli stále najobľúbenejšie manuálne prevodovky bez klimatizácie. Viac ako polovica 23.885 Mercedes-Benz 280SL sa predala v USA.

Mercedes-Benz Classic Cars na predaj

Hlavnou zmenou z 250SL na 280SL bola aktualizácia na motor M2778 s objemom 130 cm170 s maximálnym výkonom 180 PS a maximálnym krútiacim momentom 113 lb · ft, ktorý W4.5 konečne dodal dostatočný výkon. Zlepšenie výkonu sa dosiahlo zväčšením otvoru o 180 mm, čo pretiahlo hranice bloku MXNUMX a vyžadovalo párové odliatky valcov bez priechodov chladiacej vody. To vyžadovalo chladič oleja, ktorý bol namontovaný vertikálne vedľa chladiča.

Nákup Mercedes-Benz 280SL?

Severoamerické modely sa mierne líšili od európskych modelov, z ktorých najzreteľnejšími boli výrazné svetlomety so zapečatenými žiarovkami (vyžadované v USA). Iné rozdiely v severoamerických modeloch zahŕňali cisárske meradlá, chrómové kryty nárazníkov, nižšie pomery zadnej nápravy a žiadne jednostranné parkovacie svetlá. Trh v USA Motory 280SL vyžadovali modifikácie regulácie emisií, vrátane mäkších časovaní ventilov, zníženého kompresného pomeru a modifikovaného vstrekovacieho čerpadla. Automatická prevodovka, klimatizácia a pneumatiky pre biele steny boli oveľa viac populárne v USA ako inde.

Mercedes-Benz 280SL

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Mercedes-Benz!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu vozidla Mercedes-Benz 280SL v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše auto Mercedes-Benz 280SL
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla Mercedes-Benz 280SL
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny