27. apríla (Kings Day) SHOWROOM ZATVORENÝ
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Mercedes-Benz 280 SL

Mercedes-Benz 280 SL bol predstavený v decembri 1967 a vyrábal sa do 23. februára 1971. V priebehu rokov sa W113 vyvinul zo športového auta na pohodlný Grand Tourer. Americké modely boli zvyčajne vybavené štvorstupňovou automatickou prevodovkou a klimatizáciou. Modely s manuálnou prevodovkou boli štandardne vybavené štvorstupňovou prevodovkou alebo voliteľnou päťstupňovou manuálnou prevodovkou ZF. V Európe boli stále najobľúbenejšie autá s manuálnou prevodovkou bez klimatizácie. Viac ako polovica z 23,885 280 Mercedes-Benz XNUMX SL sa predala v USA.

Hlavnou zmenou z 250SL na 280 SL bola modernizácia motora M2778 s objemom 130 170 cm113 s maximálnym výkonom XNUMX k, čo v konečnom dôsledku poskytlo WXNUMX dostatok výkonu.

Severoamerické modely sa mierne líšili od európskych modelov. Najviditeľnejším rozdielom boli predné svetlomety s uzavretým lúčom (vyžadované v USA). Ďalšími rozdielmi na severoamerických modeloch boli meradlá, chrómové nárazníky a nižšie pomery zadnej nápravy. Motory 280 SL pre americký trh si vyžadovali úpravy emisnej kontroly; znížený kompresný pomer a upravené vstrekovacie čerpadlo. Automatická prevodovka, klimatizácia a biele pneumatiky boli v USA populárnejšie ako inde.

Kúpte si Mercedes-Benz 280 SL classic v E&R Classics

Prioritou číslo jedna je nájsť Mercedes-Benz, ktorý je pre vás ten pravý. Hľadanie vášho vysnívaného auta často začína online. Spoločnosť ERClassics urobila všetko, čo bolo v jej silách, aby vám poskytla predstavu o autách, takže každé auto na našej vlastnej stránke je vybavené fotoreportážou, 360-stupňovými obrázkami, videom a základnými informáciami o aute. Prezreli by ste si auto radšej fyzicky? Potom môžete navštíviť náš showroom vo Waalwijku v Holandsku. Otváracie hodiny nájdete na našej webovej stránke.

Kúpte si klasický Mercedes-Benz 280 SL

Vysoko kvalitné klasické autá Mercedes-Benz 280 SL na E&R Classics

Všetky nami ponúkané klasické autá, vrátane Mercedes-Benz 280 SL, sú porovnané so zoznamom so 125 bodmi. Toto posúdenie vykonáva jeden z našich vlastných technikov. Dodávka klasických áut, ktoré sú v perfektnom stave, je pre ERClassics veľmi dôležitá. Nami ponúkané klasické autá sú preto vysoko kvalitné. Ak by ste chceli viac informácií o údržbe klasického auta alebo vás zaujíma, čo robia mechanici v klasických autodielňach, kliknite tu.

Vymeňte alebo predajte svoje klasické auto Mercedes-Benz 280 SL

V ER Classics si samozrejme môžete kúpiť Mercedes-Benz 280 SL, ale ponúkame aj možnosť predať vaše súčasné klasické auto alebo ho vymeniť. Ak máte záujem o viac informácií o predaji alebo obchodovaní s vaším klasickým automobilom, kontaktujte nás jeden z našich odborníkov na klasické autá. Samozrejme môžete navštíviť aj náš showroom a prediskutovať možnosti.

Predám alebo vymením Mercedes-Benz 280 SL?

Údržba na klasickom aute

Samozrejme každé auto potrebuje údržbu a občas sa môže stať, že treba niečo opraviť. Nie je tomu inak ani pri klasickom aute. Pretože radi udržiavate svoje klasické auto v špičkovom stave, dôležitá je dobrá garáž. Údržbu vám môže poskytnúť ktorákoľvek garáž, ale niekedy potrebujete len trochu špecializácie navyše, potom sa môžete rozhodnúť, že svoje klasické auto vezmete do dielne klasických automobilov, kde sa zamerajú na 1 značku alebo typ klasického auta. Mechanici často pracujú s rovnakými klasickými automobilmi, a preto sa špecializujú na údržbu alebo opravy týchto špecifických klasických automobilov.

ER Classics má pre vás ten pravý klasický Mercedes-Benz 280 SL!

Kliknite tu pre naše zásoby

Aké sú výhody nákupu Mercedes-Benz 280 SL classic od ER Classics?

- Veľký sortiment klasických Mercedes-Benz na predaj
- Všetky klasické autá boli dôkladne skontrolované našou vlastnou dielňou
- Vlastná dielňa s 20 mechanikmi
- Registrácia a kontroly
- Celosvetová doprava k dverám
- Vysoká kvalita a servis
- Opcie na výmenu
- Zákazníci nás hodnotia 8.9 

Európsky online predajca klasických áut číslo 1

Ak hľadáte krásny nový Mercedes-Benz 280 SL, pomôže vám jeden z našich vlastných odborníkov na klasické autá. ERclassics sa špecializuje na nákup a predaj klasických automobilov od roku 2008 a právom sa môže nazývať európskym online predajcom klasických automobilov číslo 1.