Nedeľa 4. augusta CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OTVORENÉ (10:00-14:00) - júl a august OTVORENÉ ako obvykle
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Aston Martin V8

Aston Martin V8 je auto, ktoré vyrábala spoločnosť Aston Martin v Spojenom kráľovstve v rokoch 1969 až 1989. Ako všetky tradičné autá Aston Martin, aj toto bolo kompletne ručne vyrobené. Zákazníci Aston Martin už roky žiadali osemvalcové auto, a tak Aston Martin navrhol väčšie auto. Motor však ešte nebol pripravený, a tak v roku 1967 prišla DBS s radovým šesťvalcovým motorom Vantage z DB6. O dva roky neskôr bol V8 pripravený a DBS V8 vyšiel. Po ukončení výroby radového šesťvalca Vantage v roku 1973 sa DBS V8, jednoducho nazývaný Aston Martin V8, stal na takmer dvadsať rokov hlavným autom spoločnosti.

Od svojho uvedenia na trh v roku 1977 je Aston Martin V8 Vantage chválený za svoju maximálnu rýchlosť 270 km/h. Motor bol zdieľaný s Lagondou, no využíval lepšie vačkové hriadele, zvýšený kompresný pomer, väčšie sacie ventily a väčšie karburátory namontované na nových rozvodoch. Výkon bol na tentoraz ohromujúci so zrýchlením z 0-97 km/h za 5.3 sekundy, čo bolo o desatinu sekundy rýchlejšie ako Ferrari Daytona. Prvá séria bola vybavená štyrmi karburátormi 48IDF2/100 Weber, zatemneným otváraním kapoty a samostatným zadným spojlerom. Verzia Oscar India bola predstavená koncom roka 1978. Čierna kožená palubná doska nahradila predchádzajúcu palubnú dosku z orechového dreva. Drevená palubná doska sa vrátila v osemdesiatych rokoch Vantage a dodala luxusný vzhľad. Mierny nárast výkonu dostala aj verzia Oscar India. Tento rad sa vyrábal do roku 1989. Názov Vantage sa predtým používal pre množstvo automobilov Aston Martin, ale toto bol samostatný model. Hoci vychádza z modelu Aston Martin V8, mnohé zmeny v detailoch viedli k jedinečnému zážitku z jazdy. Jedným z najpozoruhodnejších prvkov bola sploštená kapota. Aj keď modely Vantage neboli dovezené do USA nanovo, vo väčšine štátov sú oprávnené na zaradenie podľa pravidiel DOT „Show and Display“. Verzia kabrioletu Vantage Volante sa vyrábala v rokoch 1986 až 1989. Šesť mechanicky podobných áut bolo predtým vyrobených na špeciálnu objednávku, ale dovtedy neboli bežne dostupné. Sériová verzia mala ešte hlbší predný spojler ako Vantage, ešte väčšie podbehy kolies a predĺžené prahy. V roku 1987 princ Charles z Walesu dostal Vantage Volante, ale na jeho žiadosť bez širších blatníkov, prednej vzduchovej priehradky a bočných prahov sériového auta. Toto auto sa stalo známym ako „Prince of Wales Spec“, z ktorého bolo vyrobených 26 ďalších áut. Tieto sú teraz všeobecne považované za najžiadanejšie zo všetkých modelov V1970 zo 1980. a 8. rokov.

Kúpim Aston Martin V8

Prioritou číslo jedna je nájsť Aston Martin, ktorý vám vyhovuje. Hľadanie vášho vysnívaného auta často začína online. Spoločnosť ERClassics urobila všetko pre to, aby vám poskytla predstavu o autách, takže každé auto na našej vlastnej stránke je vybavené fotoreportážou, 360-stupňovými obrázkami, videom a základnými informáciami o aute. Prezreli by ste si auto radšej fyzicky? Potom môžete navštíviť náš showroom vo Waalwijku v Holandsku. Otváracie hodiny nájdete na našej webovej stránke.

Klasika Aston Martin V8

Vysoko kvalitný Aston Martin V8 na E&R Classics

Všetky nami ponúkané klasické autá, vrátane Aston Martin V8, sú porovnané so zoznamom so 125 bodmi. Toto hodnotenie vykonáva jeden z našich vlastných mechanikov. Dodávka klasických áut, ktoré sú v perfektnom stave, je pre ERClassics veľmi dôležitá. Nami ponúkané klasické autá sú preto vysoko kvalitné. Ak by ste chceli viac informácií o údržbe klasického auta alebo vás zaujíma, čo robia mechanici v klasických autodielňach, kliknite tu .

Vymeňte alebo predajte Aston Martin V8

V ER Classics si samozrejme môžete kúpiť Aston Martin V8, ale ponúkame vám aj možnosť predať vaše súčasné klasické auto alebo ho vymeniť. Ak by ste chceli viac informácií o predaji alebo obchodovaní s vaším klasickým automobilom, kontaktujte jedného z naši odborníci na klasické autá. Samozrejme môžete navštíviť aj náš showroom a prediskutovať možnosti.

Predajte alebo obchodujte s Aston Martin V8?

Údržba na klasickom aute

Samozrejme, každé auto potrebuje údržbu a občas sa môže stať, že treba niečo opraviť. Nie je tomu inak ani pri klasickom aute. Pretože radi udržiavate svoje klasické auto v špičkovom stave, dôležitá je dobrá garáž. Údržbu vám môže poskytnúť ktorákoľvek garáž, ale niekedy potrebujete len trochu špecializácie navyše, potom sa môžete rozhodnúť, že svoje klasické auto vezmete do dielne klasických automobilov, kde sa zamerajú na 1 značku alebo typ klasického auta. Mechanici často pracujú s rovnakými klasickými automobilmi, a preto sa špecializujú na údržbu alebo opravy týchto špecifických klasických automobilov.

ER Classics má pre vás tú pravú klasiku Aston Martin V8!

Kliknite tu pre naše zásoby

Aké sú výhody nákupu Aston Martin V8 classic od ER Classics?

- Široký sortiment klasík Aston Martin na predaj
- Všetky klasické autá boli dôkladne skontrolované v našej vlastnej dielni
- Vlastná dielňa s 20 mechanikmi
- Registrácia a kontroly
- Celosvetová doprava k vašim predným dverám
- Vysoká kvalita a servis
- Opcie na výmenu
- Zákazníci nás hodnotia 8.9

Európsky online predajca klasických áut číslo 1

Ak hľadáte krásny nový Aston Martin V8, bude vám pomáhať jeden z našich vlastných odborníkov na klasické autá. ERclassics sa špecializuje na nákup a predaj klasických automobilov od roku 2008 a právom sa môže nazývať európskym online predajcom klasických automobilov číslo 1.