Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Nedeľa 1. novembra (Deň všetkých svätých) EXTRA OTVORENÉ od 12:00 do 16:00
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Aston Martin V8

Aston Martin V8 je automobil, ktorý vyrába Aston Martin v Spojenom kráľovstve medzi 1969 a 1989. Rovnako ako všetky tradičné vozidlá Aston Martin, to bolo úplne ručne. Zákazníci Aston Martin žiadali o automobil s ôsmimi valcami už roky, takže Aston Martin navrhol väčšie auto. Motor ešte nebol pripravený, takže v 1967 DBS vyšiel s priamym šesť motorom Vantage DB6. O dva roky neskôr bol V8 pripravený a DBS V8 vyšiel. S ukončením priamočiarych Vantage v 1973 sa DBS V8, jednoducho nazývaný Aston Martin V8, stal hlavným motorom spoločnosti takmer 20 rokov.

Aston Martin Classic Cars na predaj

Aston Martin V8 Vantage bol ocenený od svojho uvedenia na trh v 1977 pre svoju najvyššiu rýchlosť 270 km / h. Motor bol zdieľaný s Lagondou, ale používal lepšie vačkové hriadele, zvýšený kompresný pomer, väčšie sacie ventily a väčšie karburátory namontované na nových rozdeľovačoch. Výkon bol úžasný s akceleráciou 0-97 km / hv sekundách 5.3, čo bolo o desatinu sekundy rýchlejšie ako Ferrari Daytona. Prvá séria bola vybavená štyrmi karburátormi 48IDF2 / 100 Weber, zaslepeným otvorom kapoty a samostatným zadným spojlerom. Verzia Oscar India bola predstavená na jeseň 1978. Predchádzajúca palubná doska z vlašského orecha nahradila čierna prístrojová doska pokrytá kožou. Drevená palubná doska sa vrátila do Vantage v osemdesiatych rokoch a dodala luxusný vzhľad. Verzia Oscar India tiež zaznamenala mierny nárast kapacity. Tento riadok bol vytvorený až do 1989. Názov Vantage bol už použitý pre rad vozidiel Aston Martin, ale to bol samostatný model. Aj napriek tomu, že mnoho detailov zmien na základe Aston Martin V8, vytvorilo jedinečný zážitok z jazdy. Jednou z najvýraznejších vlastností bola sploštená kapota. Hoci modely Vantage neboli importované v USA, môžu byť zaradené do pravidiel zobrazovania a zobrazovania DOT vo väčšine štátov. Medzi 1986 a 1989 bola vyrobená verzia Vantage Volante kabriolet. Šesť mechanicky porovnateľných áut bolo predtým postavených na špeciálnu objednávku, ale do tej doby neboli pravidelne k dispozícii. Výrobná verzia mala ešte hlbší predný spojler ako Vantage, dokonca väčšie kolesové podbehy a predĺžené bočné sukne. V 1987 princ Charles z Walesu získal Vantage Volante, ale na jeho žiadosť bez širších oblúkov kolies, čelnej vzduchovej priehrady a bočných sukní výrobného auta. Toto auto sa stalo známym ako 'Prince of Wales Spec', z ktorého boli postavené ďalšie autá 26. Tieto sú teraz všeobecne považované za najžiadanejšie zo všetkých modelov V8 od 70 a 80.

Nákup Aston Martin V8?

Aston Martin V8

E & R Classics, Váš špecialista na Aston Martin Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aston Martin V8 Zagato bol veľký turista z 80s. Medzi 52 a 37 boli postavené len kupóny 1986 a kabriolet 1990. Kupé bolo prvýkrát predstavené na autosalóne v Ženeve v 1986, neskôr konvertibilný. V8 Zagato bol založený na Aston Martin V8, ale s telom, ktorý vytvoril slávny Zagato. Dizajn bol hranatý, moderný výklad Aston Martin DB4 GT Zagato z 1960s. Zagato bol poháňaný motorom 430 hp V8 s karburátormi Weber s dvojitou tlmivkou, ktorý je vhodný pre maximálnu rýchlosť 300 km / h. Bolo to luxusné auto s novou cenou 156,600 USD. Neskorší kabriolet bol predaný za 171,000 USD. V 1998, komik Rowan Atkinson kúpil prvé vyrobené auto na pravej strane s číslom podvozku 20013 a nechal ho premeniť na Aston Martin Owners Club Racing série C2 špecifikácie. Konverzia bola vykonaná spoločnosťou Aston Martin Works Service a celkové náklady na konverziu predstavovali približne 220,000 GBP.

Aké sú výhody nákupu auta Aston Martin V8 na ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- STK, zváranie a interiérové ​​konanie pre vaše vozidlo Aston Martin V8
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla Aston Martin V8
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny