Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Náš showroom je otvorený | Zatvorené v deň Nanebovstúpenia 13. mája

Bouwjaren1948 Jaguar XK120

1948 Jaguar XK120 bol predstavený na októbrovom 1948 londýnskom autosalóne. Toto luxusné športové vozidlo malo všetko; neuveriteľne silný podvozok, motor, ktorý by bol každý pretekár Grand Prix hrdý na jazdu, a niektoré z najzaujímavejších štýlov. Toto nebol len prvý motor, ktorý vydal Jaguar; bol to prvý sériovo vyrábaný motor na svete s dvojitými vačkovými hriadeľmi a polokulovými spaľovacími komorami. Takýto motor bol predtým videný len v extrémne drahých pretekárskych autách. 120 Jaguar, ktorý je schopný dosiahnuť míľ 1948 za hodinu, bol najrýchlejším autom svojho dňa. S úmyslom vyrobiť len niekoľko stoviek áut, prvý výrobný beh Jaguar XK 120 ponúkol modely s hliníkovým povrchom, ale ohromujúci dopyt presvedčil Williama Lyonsa, aby dal roadster do ďalšej výroby a tiež prepínal karosérie na lisovanú oceľ.

Hľadáte kúpiť klasický Jaguar?

Ak uvažujete o kúpe Jaguar XK120 1948, prvé ručne vyrobené automobily 242 s hliníkovými telesami sú veľmi vyhľadávané pre ich vzácnosť. Všeobecne platí, že Jaguar XK120 bol k dispozícii v 2 kabriolet verzie: Roadster, ktorý bol určený OTS v Amerike pre Open Two-Seater, a Drophead Coupe od 1953. Kupón s pevnou hlavou bol tiež k dispozícii od spoločnosti 1951.

Jaguar Classic Cars na predaj