Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku

Bouwjaren1954 Jaguar XK120 Pevná hlavica Coupe

1954 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe je vynikajúcim príkladom kvalitného inžinierstva Jaguars a nadčasového dizajnu. Na rozdiel od modelu Roadster, ktorý neponechával žiadnu ochranu pred prvkami, a modely DHC, ktoré ponúkali jazdu v sezóne 2, FHC poskytlo vodičom celoročné vozidlo, ktoré bolo nielen štýlové a výkonné, ale aj cenovo dostupné. FHC bol k dispozícii za zlomok nákladov v porovnaní s DHC a Roadster, a bol stále menší ako 3rd z ceny porovnateľných Ferrari. Jeho 3.4 liter vodou chladený inline-6 motor ponúka 160hp a 0-60 čas kratší ako 12 sekúnd. Jaguar XK120 bol schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť viac ako 120mph. Kým 1954 Jaguar FHC je podstatne zriedkavejší ako Roadster a DHC, dnes ho nájdete za zlomok ceny podobných kabrioletov XK120.

Hľadáte kúpiť klasický Jaguar?

Existuje niekoľko vecí, ktoré by mali byť kontrolované na 1954 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe pred zakúpením. Rovnako ako u všetkých klasických Jaguars, skontrolujte hrdzu. Väčšina automobilov XK120 ukáže nejaký druh hrdze panela tela, ktorý môže byť ťažké opraviť, ale realizovateľný. Majte to na pamäti a vždy kontrolujte auto na výťahu. Motory 3.4 boli mechanicky silné, silné a dobre navrhnuté. Na prvých motoroch XK sa uistite, že ste skontrolovali hlavné tesnenia, ako aj pôvodné oceľové tesniace krúžky. Pamätajte tiež, že tieto modely XK120 Fixed Head Coupe boli vybavené veľmi veľkými volanty a postrádali posilňovač riadenia.

Jaguar Classic Cars na predaj