Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku

Bouwjaren1952 Jaguar XK120 Pevná hlavica Coupe

Počas svojho uvedenia na trh v 1948e bolo len niekoľko áut, ktoré mohli súťažiť s Jaguar XK120. Konkurenčné Ferrari by stálo viac ako 3 násobok ceny porovnateľného Jaguar XK120 a Austin-Healey by nevyšiel až do takmer 2 rokov po vydaní FHC v 1951. 1951 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe bol dobrou voľbou pre kupujúcich tak v súčasnosti, ako aj teraz. Jaguar FHC by sa snažil rozšíriť príťažlivosť línie XK120 uzavretím kabíny pre cestujúcich za zlého počasia a postavil by sa pred otázky týkajúce sa praktickosti riadenia vozidla XK120. FHC bol viac ako len Roadster s pevnou strechou, bol starostlivo navrhnutý a vytvorený.

Hľadáte kúpiť klasický Jaguar?

Počas svojho výrobného obdobia 6 by Jaguar predával jednotky 12045 XK120, z ktorých iba 2672 boli pevnými hlavnými kupónmi. Kupé je podstatne zriedkavejšie ako modely Roadster alebo Drop Head Coupe. Jaguar XK120 sa v posledných desaťročiach osvedčil ako pomerne robustný. Kupujúci by si mali všimnúť akékoľvek poškodenie hrdze týchto jemne zakrivených panelov karosérie, ktoré môžu byť drahé. Prehliadka by sa mala tiež kontrolovať. Pre viac tipov, ER Classics odporúča, aby ste ich kontaktovali ešte dnes! Ich tím profesionálnych predajcov sa teší na pomoc pri hľadaní 1952 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe, o ktorej ste vždy snívali.

Jaguar Classic Cars na predaj