Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Vzhľadom na predpisy covid-19 je náš showroom otvorený iba na objednávku

Bouwjaren1952 Jaguar XK120

XK120 sa nikdy nemal stať modelom objemovej produkcie. V čase jeho odhalenia v 1948, Jaguar mal motor chcel debutovať, ale veľký sedan, pre ktorý bol určený nebol pripravený. Toto auto, Jaguar MK VII by sa neskôr objavilo v 1950. Medzitým, v zúfalom pokuse vyvolať vzrušenie, bolo navrhnuté vozidlo XK Open 2 Seater Super Sports. Neskôr pomenovaný XK120 vďaka svojej maximálnej rýchlosti 120 mph, bude Super Sports navrhnutý ako show auto pre 1948 Motor Show. Použitím skrátenej verzie podvozku, ktorý bol navrhnutý pre model MK VII a úplne nový motor Jaguar XK, XK120 rýchlo otočil hlavu.

Hľadáte kúpiť klasický Jaguar?

Jaguar XK120 bol okamžitý pocit. To bolo prepracované v oceli, skôr ako pôvodné hliníkové telo, takže to mohlo byť vyrobené na výrobnej linke. 1952 Jaguar XK120 bol dostupný ako Roadster a ako FHC (Fixed Head Coupe). Dnes sú oba tieto modely veľmi vyhľadávané.

Jaguar Classic Cars na predaj