26. máj (Nanebovstúpenie Pána) SHOWROOM ZATVORENÝ


Rob Adriaansen

Volám sa Rob Adriaansen, všestranný mechanik v ERclassics. Absolvoval som kurz Motorové vozidlá a po vyučení som začal pracovať ako mechanik v autoservise. Po chvíli práce mechanika som začal študovať leteckú techniku ​​a staral som sa o údržbu lietadiel Pilatus PC-7. Tieto lietadlá používa holandské kráľovské letectvo ako cvičné lietadlá. Potom som chvíľu pracoval na plynových turbínach komerčných lietadiel pre rôzne letecké spoločnosti. Po autách a lietadlách som si myslel, že je čas na člny a roky som pracoval na lodných motoroch v odvetví výletných lodí. Išlo o prácu na malom prívesnom motore až po veľké 13.0-litrové motory super jácht.

Po mojej práci v oblasti výletných lodí som sa rozhodol pre prácu v klasickom automobilovom priemysle. Kedysi som s kamarátom obnovoval MG MGA a odvtedy som sa zbláznil do historických áut. Vždy mi utkvelo v pamäti, že som chcel urobiť ďalší krok k práci s veteránmi. Teraz, keď pracujem v E&R Classics, som konečne mohol premeniť svoju vášeň na svoju prácu. Tento krok neľutujem ani na sekundu!

Aké bolo tvoje prvé auto a aké máš naň spomienky?
Moje úplne prvé auto bolo Mitsubishi Colt z roku 1982. Toto bolo moje každodenné auto, takže som sa okamžite naučil hrabať v autách a klasických autách. Nikdy som nešiel do garáže, ale vždy som sa snažil robiť údržbu a opravy sám. Čiastočne kvôli tomu vznikla moja vášeň pre klasické autá a hranie sa s klasickými autami.

Aké je tvoje vysnívané auto?
Moje absolútne vysnívané auto je a Jaguar E-Type Series 3 V12 v British Racing Green. Okrem vzhľadu tohto britského klasického auta absolútne milujem V12. Páči sa mi, ako hladko beží tento motor. Takmer by ste mohli nechať mincu vo zvislej polohe na motore.

Predpokladajme, že by ste museli niekoho odviezť. Kto by to bol a prečo?
Ak by som mohol niekoho pozviechať, bol by to holandský spevák Frans Bauer. Ani nie tak preto, že sa mi páči jeho hudba, ale preto, že si myslím, že má veľkú osobnosť. Je vždy veselý a na smiech. Tiež viem, že úplne miluje BMW. Rád by som si zajazdil s Fransom Bauerom v klasickom BMW.

Aká je vaša najlepšia spomienka na auto?
Moja najlepšia spomienka na auto je cesta cez Holandsko na Subaru Mini Jumbo. Subaru Mini Jumbo bolo už vtedy špeciálnym vzhľadom a cestou sme vzbudzovali veľkú pozornosť. Verný 2-valcový motor mi doprial skvelú dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnem.

Prečo je pre vás pracovný deň v E&R Classics taký zábavný?
Na práci v ERclassics milujem rôznorodosť mojej práce. Žiadny deň nie je rovnaký a rád improvizujem a hrám, kým nenájdem problém. Nič sa nevyrovná pocitu, že auto jazdí opäť ako nové, keď je doručené spokojnému zákazníkovi.